У Львові на вул. Городоцькій, 280 облаштували пункт перевантаження сміття з малих у великі машини з подальшим його вивезенням у Київ. Щоденно звідти скеровують до столичного сміттєспалювального заводу 10 машин, об’ємом 22 тонни кожен.
Як зазначає заступник голови комісії з питань ТЕБ і НС Ірина Маруняк, сміття на цій станції не затримується – його одразу ж перевантажують та вивозять.
«Це територія приватного підприємства. Щоденно сюди заїжджають 10-15 машин, об’ємом 10-12 тонн, які вивантажують тут сміття. Одразу ж працює автонавантажувач, і відходи перевантажуються на 22-тонні машини. Сміття тут не затримується – його одномоментно навантажують на більші машини. Упродовж доби до Києва відправляється 10 таких сміттєвозів. Там, у столиці, сміття спочатку сортується, а потім спалюється на заводі. Є відповідні угоди, укладені між перевізниками сміття і власниками оцих великих автомобілів. Також укладені угоди між сміттєспалювальним заводом в Києві та нашими 5-ма перевізниками щодо утилізації сміття. Координує роботу перевізників Спецкомунтранс», – зазначає Ірина Маруняк.
Також, за її словами, учора на цій станції невідомі заблокували машини, не даючи їм можливості виїхати. «Говорили, щоб те сміття назад вивантажували в контейнерні майданчики, і щоб воно залишалося тут. Але ця позиція неправильна, адже всі ми живемо разом в одному місті, тож і разом маємо вболівати за те, щоб воно було чистим і прибраним», – підкреслила вона.
За інформацією посадовця, київський завод погодився приймати львівське сміття впродовж літа, про що раніше говорив мер столиці Віталій Кличко. Водночас, йдеться лише про 1/3 обсягу сміття львівського, а саме – про 220 тонн. Місто ж продукує щоденно близько 650-700 тонну відходів. Відтак, решту – 2/3 сміття – погодились приймати 5 сміттєзвалищ на території Львівської області. Про вивезення за межі області, окрім Києва, не йдеться, підкреслила Маруняк.
Посадовець запевняє: тарифи, у зв’язку зі збільшенням дистанцій, на які возять львівське сміття, зростати не будуть. «Квартирна плата залишається такою ж, як і була. Оті додаткові витрати, які несуть перевізники, будуть компенсовані певною сумою грошей із міського бюджету», – пояснила вона.
Додамо, що вчора увечері близько 40 людей, перекрили заїзд вантажівок на тимчасовий пункт перевантаження сміття на вул. Городоцькій, 280 у Львові.
Люди, які представились мешканцями Городоцької та навколишніх вулиць незадоволені тим, що поблизу їх домівок створили пункт перевантаження сміття. Протестувальники скаржаться, що від майданчика з відходами постійно поганий запах, а ще – це джерело антисанітарії. То ж вони категорично проти такого сусідства, незважаючи на те, що майданчик розташований на відстані кількох сотень метрів від їхніх домівок.