Собаки на нюх можуть точно виявляти рак легенів, – американські вчені

Автор: Костинюк Олександр

13 Кві, 2019 19:11

Собаки на нюх можуть точно виявляти рак легенів, – американські вчені

Сам факт того, що собаки здатні відчути рак на нюх, відомий давно. Тепер з’ясувалося, що вони можуть робити це з неабиякою точністю. За результатами дослідження зі США, собаки не помиляються у 97 відсотках випадків.

Нюх собаки із нюхом людини не варто навіть порівнювати: собаки відчувають запахи у 10, а то й 100 тисяч разів краще за людей. Вони можуть виявити на нюх не лише наркотики чи вибухівку, але й захворювання на рак. Але, згідно з попередніми дослідженнями, точність, з якою тварини виявляли хворобу, залишала бажати кращого.

Проте нове американське дослідження свідчить про протилежне. Три пси породи бігль правильно ідентифікували 96,7% представлених зразків крові хворих на рак легенів. У контрольних експериментах із кров’ю людей без захворювання тварини правильно виявили 97,5 відсотка зразків.

Дослідження проводила провідний науковець дослідницької компанії BioScentDx Хізер Джункейра. Вона сама вражена результатами, які показали собаки, інформує Українська служба DW.

“Наша робота відкриває шлях для двох потенційних напрямів досліджень, які можуть допомогти знайти нові методи діагностики раку”, – зазначає науковиця.

За її словами, перша можливість полягає в тому, аби залучати собак до діагностики раку в пацієнтів у щоденній медичній практиці. Крім цього, дослідники можуть спробувати визначити, які саме біологічні компоненти розпізнають на нюх собаки у крові хворих на рак людей. Це дозволило б розробити нові медичні аналізи на рак, які б були націлені на виявлення у крові саме цих компонентів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...