Соціологи учергове замірили рівень довіри мешканців Івано-Франківська до ЄРЦ
02 Гру, 2014 11:26
Соціологи оцінили ставлення мешканців міста до найбільшого муніципального управителя житла – КП «Єдиний розрахунковий центр», його ініціатив та господарської діяльності, змін у господарському житті міста загалом.
Читайте також: Найзнаковіша міська реформа - створення управляючої компанії «ЄРЦ» і ліквідація ЖЕО, - Смушак
Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології протягом жовтня 2014 року. Польовий етап тривав з 1 по 10 жовтня. Замовником виступив консорціум підрядних організацій та КП «ЄРЦ».
Результати ліквідації жеків та створення ЄРЦ оцінили як позитивні 22,6% відсотки опитаних, негативні – 18,6%. Ще 47% вважають, що змін не відбулося. При цьому у 2013 році позитивно оцінювали створення ЄРЦ 18%.
Найбільш позитивно оцінюють ідею зі створенням ЄРЦ іванофранківці віком від 18 до 29 років (28,4%). Найнегативніше ставляться до ліквідації жеків люди віком від 60 років.
За майновим станом та освітою найбільше прихильників ЄРЦ серед людей з достатком вище середнього та вищою освітою.
При цьому більшість мешканців міста стали вважати оптимальним утримання власного будинку саме силами ЄРЦ – 27,1%. Самоуправління готові обрати 23,3%, створити ОСББ хотіли би 13,5%, приватний жек готові обрати 8,4%.
Аналогічне опитування 2013 року показувало прийнятним управління від ЄРЦ лише для 17% мешканців. Цікаво що і досі, попри інформаційно-роз’яснювальну кампанію чинних норм законодавства, більшість франківців вважає, що будинок належить місту чи ЄРЦ.
У порівнянні з іншими міськими підприємствами ЖКГ найбільш прозорою вважають роботу КП «Івано-Франківськводоекотехпром» – 43,9%. Прозорістю ЄРЦ задоволені 30,8%, Івано-Франківськтеплокомуненерго вважає прозорим 26,3% громадян.
Щодо ефективності, місця розподілились аналогічно: 60,1% для Водоканалу, 36,2% – ЄРЦ, 30,5 – ТКЕ.
Як показало опитування, більшість мешканців, на жаль, не знайомі з ключовими ініціативами ЄРЦ, однак переважно їх підтримують. Мова йде про гарячу лінію, сайт Домівка та муніципальні програми благоустрою.
Для опитування була розроблена стратифікована випадкова 2-ступенева вибірка з квотним відбором на останньому ступені. Всього було опитано 610 респондентів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 4.1%.
Попереднє соціологічне дослідження проводилось соціологічною групою «Рейтинг» в жовтні 2013 року, нагадує прес-служба КП «ЄРЦ».