Стали відомі переможці інтернет-голосування ЛЮДИНА РОКУ-2017
14 Лис, 2017 18:25
На сайті GALKA.IF.UA завершилося інтернет-голосування в проекті “ЛЮДИНА РОКУ-2017”.
Нагадаємо, для визначення знакових для Івано-Франківська людей редакція запропонувала 12 номінацій – від політика до скандаліста. За більш ніж два тижні прикарпатці віддали за своїх фаворитів понад 42 тисячі голосів.
Наразі триває вуличне опитування на цю ж тему, і сумарні результати будуть зведені і опубліковані в друкованому глянцевому виданні від GALKA.IF.UA “Людина року”, котрий презентуємо у грудні.
Отож, переможцями у своїх номінаціях стали:
Політика – Віталій Мерінов, депутат Івано-Франківської міськради від партії «УКРОП».
Найактивніший депутат опозиційної до міської влади політсили та спортсмен і тренер. Мерінов, хоч і не очолює міську організацію, найчастіше стає героєм публікацій у ЗМІ — постійно «вибиває» кошти на ремонти у виборчому окрузі, веде діяльність з підтримки атовців у фонді Олександра Шевченка, пропагує спорт і навіть не відкидає, що з часом міг би балотуватися на мера Івано-Франківська.
Лідерство – Роман Григорів, Ростислав Держипільський, Володимир Гайдар, організатори міжнародного мистецького фестивалю «Порто Франко».
Історія фестивалю розпочалася у 2010 році, а 2016-ого його провели разом із київським «Гогольфестом».
Цьогоріч фестиваль відбувся з не меншим розмахом. Десятки подій перетворили місто в культурну столицю України, хоча б на кілька днів. Приїжджали , зокрема, митці з Нідерландів, Німеччини, Голландії, Японії, Румунії. Виступали легендарні гурти та іспанські й кубинські діджеї.
На сьогодні «Порто Франко» – одне з наймасштабніших мистецьких дійств в Україні. Однак організатори хочуть, щоб фестиваль набув і європейського рівня.
Героїзм – Ярослав Кучерявий, командир відділення, прапорщик служби цивільного захисту у Державній пожежно-рятувальній частині №1 м. Івано-Франківська.
О 17:16 12 січня в Івано-Франківську по вулиці Сухомлинського у квартирі на першому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку виникла пожежа. До місця тривожного виклику одразу ж направили рятувальників, серед яких був і він.
Того дня на місці пожежі працівники пожежно-рятувальної служби врятували 7 осіб, серед яких 5 дітей, та вивели на свіже повітря 9 осіб.
Відкриття року – Ернест Протас, школяр.
Юний франківець вступив до The Taft School, що в місті Вотертаун, штат Конектикут (США), і отримав там стипендію Девіса, яка в сумі з грантом від школи складає $275 000.
Хлопець мріє зробити щось революційне у галузі хімії.
Волонтерство – Наталія Когут, керівниця громадської організації «Дім Сірка».
Когут разом із іншими активістами впродовж близько року боролася за надання землі поблизу Рибного для облаштування притулку для тварин, який досі діяв на орендованих ділянках. У 2017 році центральна влада таки погодила пропозицію, Івано-Франківськ домовився з обласною владою, і зараз «Дім Сірка» за участю небайдужих мешканців облаштовується вже на своїй ділянці.
Наталія Когут також виступає проти шоу з тваринами. Зокрема, у квітні 2017 року долучилася до місцевої акції «Цирк вбиває», яку провели перед початком вистави мандруючого цирку «Олімп».
Була однією з організаторок першого “Маршу за права тварин” в обласному центрі.
Комуналка – Руслана Василюк, директорка КП «Центр розвитку міста й рекреації».
Василюк обіймає вже не першу комунальну посаду. З приходом у новостворене підприємство під її керівництвом почалося відновлення належної інфраструктури міського парку і не тільки. Провели капітальний ремонт внутрішніх приміщень літньої сцени та закупили для них меблі. Розпочали капітальний ремонт в приміщенні біля дитячого майданчику «Рошен», яке колись здавалося в оренду підприємцям: тут планують там облаштувати кімнату матері і дитини.
Чи не найважливішим досягненням року стало очистка річки Млинівка, котра живить міське озеро, та «озера-відстійника» – цього не робили десятки років.
Окрім цього, з серпня минулого року підприємство забезпечує функціонування оглядового майданчика на міській ратуші. Із лютого цього року КП «Центр розвитку міста та рекреації» стало організатором скороченої процедури реєстрації шлюбу у рамках пілотного проекту міністерства юстиції «Шлюб за добу».
Наука – Максим Карпаш, один із засновників наукового містечка «Нова Енергія».
«Нова енергія» – це сучасна платформа для отримання знань та повноцінний розважальний навчально-тренінговий комплекс для дітей, молоді та дорослих, людей похилого віку, де вони зможуть ознайомитися з науковими досягненнями, новими розробками та новітніми технологіями у сфері енергетики, відновних джерел енергії (енергії сонця, води, вітру тощо).
Як твердять засновники, у науковому містечку всі охочі зможуть долучитися до науки через наочне та інтерактивне навчання, а також через експерименти на створених власноруч експонатах, що демонструють відновні джерела енергії в дії.
Медицина – Роман Фіщук, лікар-отоларинголог, керівник Навчально-практичного центру слуху Івано-Франківського національного медичного університету.
Центр працює у напрямку підготовки молодих лікарів у галузі отології та покращення якості життя людей з вадами слуху.
У 2016 році з допомогою іноземців в Івано-Франківську з’явилося сучасне діагностичне обладнання та почали робити складні операції на вусі.
Культура – Ірма Вітовська, актриса.
2016-ого року за роль баби Прісі у гучній виставі «Сталкери» акторка отримала головну театральну премію країни – «Київську пектораль».
Акторка увійшла у «ТОП-100 найуспішніших жінок України» та у «ТОП-100 людей культури України» за версією журналу «Новое время». Благодійний театральний проект «Оскар і Рожева пані», який вона ініціювала у 2015-ому, в турі українськими містами зібрав понад мільйон гривень для паліативної допомоги дітям.
Медіа – Роман Турій, головний редактор медіагрупи «Галка».
Медіагрупа охоплює інтернет-агенцію новин GALKA.IF.UA, однойменну щоденну безкоштовну газету, розважальний сайт OGOGO.IF.UA та друковані гляцеві проекти «Людина року» та «Підприємець року».
Лише за три роки від часу заснування GALKA.IF.UA очолила рейтинг найбільш відвідуваних сайтів Прикарпаття.
Спорт – Тарас Сапа, боєць змішаних єдиноборств.
Тарас Сапа у 2016-ому здобув важку перемогу у Кракові в рамках професійного турніру Spartan Fight 5. У вазі 70 кілограм Тарасові протистояв поляк Алан Ланжер, який вже провів 13 боїв на професійному рівні. У квітні 2017-ого у місті Ярослав відбувся Міжнародний турнір зі змішаних єдиноборств ММА «Carpathian Warriors».
Під час нього бій іванофранківця Андрія Сапи з поляком Шимоном Біласом закінчився беззаперечною перемогою нашого спортсмена вже у 1 раунді.
Скандали – Андріан Волгін, депутат міськради («БПП «Солідарність»), воїн АТО.
У жовтні 2016 року на сесії міськради заявив, що володіє пакетом документів, які свідчать про незаконну приватизацію спорткомплексу «Олімп» Прикарпатським національним університетом кілька років тому, та оголосив сухе голодування з вимогою повернути «Олімп» у комунальну власність. У палатці під стінами міськради депутат голодував 3 дні – доки представники обласної, міської влади та Прикарпатського університету не досягли домовленостей щодо використання спорткомплексу дитячими секціями.
Волгін активно виступає проти незаконного будівництва навколо міського озера, як закликаючи не голосувати за надання дозволу на розроблення чергового детального плану території, так і долаючи паркани, щоб подивитися, чи не розпочалося нове будівництво. У питаннях захисту озера від забудов емоції у Волгіна часом беруть гору. Нещодавно він прикував себе кайданками до батареї у кабінеті мера, аби привернути увагу до інциденту із забудовою поблизу «Парк-Готелю».
Також депутат їздить у АТО та бере участь у змаганнях на витривалість. У жовтні отримав квартиру від спілки атовців.