Суд скасував догану директорці коломийського дитсадка

Автор: Костинюк Олександр

11 Лип, 2018 19:37

Суд скасував догану директорці коломийського дитсадка

Днями Коломийський міськрайонний суд розглянув справу за позовом директорки місцевого ДНЗ “Пролісок” до Управління освіти Коломийської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Жінка посилалася на те, що працювала директоркою Коломийського ДНЗ № 21 та наказом № 389 начальника управління освіти Коломийської міської ради від 23 листопада 2017 року притягнута до дисциплінарної відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директорку коломийського дитсадка звинувачують у фінансових махінаціях.

Позивачка вважала, що з її боку будь-яких порушень трудової дисципліни не було, а оголошення догани було наслідком неприязних стосунків з безпосереднім керівництвом, інформує прес-служба Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області.

Суд звернув увагу на те, що у наказі про накладення дисциплінарного стягнення обов’язково має бути зазначено, в чому полягає порушення трудової дисципліни, тобто має бути вказівка на фактичні обставини, які стали підставою для застосування заходу дисциплінарного стягнення.

В той же час оспорюваний наказ про притягнення позивачки до дисциплінарної відповідальності не містить фактичних і конкретних даних щодо причин накладення стягнення, загальні формулювання не пояснюють суть порушень трудової дисципліни, які допустила в роботі позивачка. Також не вказані конкретні обставини, за яких директорка порушила трудову дисципліну, та чіткі посилання на неналежність виконання працівницею її посадових обов’язків.

Це свідчить про відсутність систематичних порушень і систематичного невиконання позивачкою без поважних причин обов’язків, покладених на неї трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, які могли бути підставами для застосування дисциплінарного стягнення у вигляді догани, а тому наказ № 389 від 23 листопада 2017 року не відповідає вимогам трудового законодавства та підлягає скасуванню.

Суд задовольнив позов директорки та визнав незаконним і скасував оспорюваний наказ, а також стягнув з Коломийської міськради на користь позивачки 640 гривень сплаченого судового збору.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...