Тимчук теж не оминув увагою звинувачення Генпрокуратури в бік батальйону Прикарпаття

Автор: Турій Роман

08 Жов, 2014 20:06

Тимчук теж не оминув увагою звинувачення Генпрокуратури в бік батальйону Прикарпаття

Відомий вітчизняний військовий експерт, керівник Центру військово-політичних досліджень на групи “Інформаційний Опір” Дмитро Тимчук також прокоментував останні заяви керівників Генпрокуратури щодо причин трагедії під Іловайськом.

Читайте також: У Макіївці очікують на продовольчий бунт. Ціни на ринках такі, які франківцям поки і не снились

Він вважає, що звинувачення щодо 5-ого територіального батальйону “Прикарпаття” у дезертирстві, яке призвело до формування Іловайського котла, відволікає увагу від актуальнішого питання – чому довший час оточеним бійцям не прийшло необхідне підкріплення?

“ГПУ заявляє, що серйозну роль в подіях зіграв відхід з позицій без наказу 5-го тербатальона. Чи правда це? Свята правда. Керівництво Міноборони заявляє, що операція в районі Іловайська була спланована бездоганно (можливо, з деякими дрібними прорахунками). Чи правда це? Свята правда. Але в обох випадках – це не вся правда. Тоді як в даному конкретному випадку половина правди ще гірше, ніж взагалі відсутність будь-якого розслідування.

Неможливо зрозуміти, навіщо нас намагаються відволікти від головної теми міркуваннями про те, що операція в Іловайську була спланована правильно, а якби 5-й тербатальон НЕ дезертирував, то не було б трагедії.

Що стосується 5-го тербатальона – я його не вигороджую, ні в якому разі. Коли ми говоримо про дії батальйону, мимоволі виникає резонне питання: якщо дійсно всім бійцям батальйону загрожувала загибель, і вони були змушені відступити, то чому ж вони не відступили в «традиційному» розумінні цього слова і не зайняли нові позиції, а опинилися, так би мовити , дещо далеченько від місця подій? Думаю, якби командний склад батальйону відповів би на це питання, він вніс би ясність в ситуацію і припинив палкі суперечки.

Але це другорядне. Суть в тому, що слідству необхідно відповісти на початковий питання: КОЛИ саме українське військове керівництво отримало інформацію про масове вторгнення військ РФ (а від кордону до Іловайська все ж танком валити не 5 хвилин), і які заходи вжито для того, щоб не сталося трагедії (приймалося рішення виводити війська або починати перекидати резерви). Якщо ж така розвідінформація не надійшла, якщо до появи російських вояків під Іловайськом їх ніхто не «побачив», – то з чиєї вини? Відповіді на ці питання будуть головними відповідями в цій історії”, – пише у своїй сторінці у Facebook Тимчук.

Також Тимчук вважає, що у цьому випадку принципово важливо, щоб перед  слідством були рівні всі, без огляду на наявність зірок на погонах, а також їх величини. Якщо цього не відбудеться, вважає експерт, армію можна ховати. Тому що гріш ціна тій армії, в якій за все несе відповідальність тільки солдат – підсумовує експерт.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!