Цьогоріч бюджет участі складатиме два з половиною мільйони гривень
15 Лют, 2018 19:50
Депутати міської ради проголосовали за нову редакцію положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) в Івано-Франківську. Першою приємною несподіванкою цього року стало те, що бюджет проекту збільшили до двох з половиною мільйонів гривень.
Читайте також: Можна пакувати? - поліція закрила кримінальне провадження щодо висловів Марцінківа про ромів
В прийнятому сьогодні положенні є три важливі зміни. Перша – тепер проекти ділитимуться на два види: великі (до 200 тисяч гривень) і малі (до 50 тисяч гривень). Важливо, що сума, яку відведено на великі проекти становитиме не більше 40% від загальної суми БУ – два з половиною мільйони гривень. Щоб подати великий проект треба буде зібрати 50 голосів однодумців, для малого – кількість залишиться, такою як і бала – 15 голосів. Нагадаємо, що у 2017 бюджет участі складав 500 тисяч гривень.
Другим важливим нововведенням стане те, що свої проекти тепер реалізовувати на території не лише міста Івано-Франківська, а й у приміських селах – Вовчинець, Угорники, Крихівці, Макитинці, Хриплин.
І третя зміна – подавати свої проекти тепер зможуть не лише франківці чи мешканці приміських сіл. Проте право голосу, тобто безпосередній вплив на розподіл коштів громади, залишиться лише за мешканцями Франківська та приміських сіл.
Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що це дозволить збільшити кількість цікавих проектів та залучити більше молоді.
«Ніхто краще за мешканців не знає, чого бракує їхній вулиці, двору, району чи місту загалом. Бюджету участі – це можливість встановити поруч з домом такий дитячий майданчик, який хочете саме ви. Влучно підмітила одна з минулорічних авторів проекту «Бюджет участі – це бюджет бажань». Й формуєте його сами ви, разом з однодумцями», – підсумував міський голова.
Та додав, що місту потрібно більше свіжих ідей. Незвичні вуличні меблі, мурали, цікаві місця для дітей та дорослих – це те, чого бракує нашому Івано-Франківську.
«Запрошую всіх подавати для участі у цій програмі. Сподіваюся, що збільшення суми проектів дасть більше простору для креативних рішень звичних питань», – зазначив Руслан Марцінків.
Окрім того, положенням змінено термін прийому заявок – з 45 днів до 30. Адже тенденція така, що більшість проектів все одно подають в останній тиждень, а 50% від поданих проектів – в останній день.
Пошта, на якe можна подавати свої проекти: [email protected].
Також мешканців просять слідкувати за оновленнями інформації на сайті.