У 2018 році діти підуть у 1 клас реформованої школи, – Гриневич під час візиту у Франківськ
05 Тра, 2017 11:58
5 травня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Івано-Франківський природничо-математичний ліцей.
Читайте також: У реформі освіти важливо дійти до точки незворотності, - Лілія Гриневич на Прикарпатті
Гриневич зазначила, що навчальний заклад – прообраз правильної профільної школи.
“Ми бачимо спад інтересу до природничих наук, тому запровадили програму підтримки”, – зауважила міністерка.
У міністерстві виділили 300 мільйонів гривень на підтримку природничих наук. 4 мільйони – на Прикарпатті, за які закупили 25 кабінетів. Сучасний кабінет біології з’явився і у ліцеї. Серед сучасного обладнання – мікроскоп вчителя, який виводить інформацію на мультимедіа.
“Минулого року закупили 35 кабінетів, цьогоріч – 25. І це дуже важливо, тому що це ті науки, у яких без постановки експерименту неможливо створити цікавий процес навчання. Девіз реформи – перетворити від школи, де напихають знаннями, до школи для життя. Це дуже важке завдання, складне. Реформа буде зроблена через вчителя і з допомогою вчителя. Як би ми не осучаснювали кабінети, які б програми не розробляли, а вчитель закриває двері кабінету, і починається справжнє навчання. Тому для нас дуже важливо налаштувати вчителів бути відкритими до реформи. Сьогоднішніх дітей не можна вчити так, як вчили 10 чи, тим більше, 20 років тому. У 2018-2019 навчальному році діти підуть у 1 клас нової реформованої школи. До того часу ми маємо “пропустити” 22 тисячі вчителів, які вчитимуть першокласників та 3 тисячі завучів початкової школи”, – сказала Лілія Гриневич.
Міністерка зауважила, що учителі просунулися на 2 розряди вверх по тарифній сітці: зарплата вчителя у середньому зросла на 50%.
“На мою думку, цього недостатньо, але це крок вперед”, – сказала Гриневич.
Щодо репетиторства, яке є “додатковим хлібом” вчителів, міністерка каже, що навчання один на один буде завжди вигравати у навчання у групі.
“Репетиторство доцільне, коли дитина пропустила матеріал, коли хворіла, коли їй важко зрозуміти щось. Але я не можу не виступати проти вимушеного репетиторства, яке має місце у деяких навчальних закладах.Крім того, репетиторство масово охопило процес підготовки до ЗНО, тому ми створюватимемо профільний школи”, – зазначила чиновниця, передає “Галка”.