У 803 будинках Франківська досі не перевірені димоходи

Автор: Людмила Баран

13 Лют, 2018 15:00

У 803 будинках Франківська досі не перевірені димоходи

На понад 800 житлових будинках  в Івано-Франківську балансоутримувачі досі не надали акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів.

Газорозподільна компанія ПАТ «Івано-Франківськгаз» неодноразово  зверталася до комунальників, власників будинків та міської влади з вимогою здійснити перевірки ДВК та  щоразу роз’яснювала, яку загрозу для мешканців несуть несправні димовентканали.  Та станом на сьогодні питання не вирішене.

У прес-службі “Івано-Франківськгазу” нагадують, що при несправних ДВК, за наявності приладів примусової вентиляції, шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.

Читайте також: Мешканці будинку на Шевченка два тижні живуть без газу через несправні димоходи

З метою уникнення нещасного випадку, «Івано-Франківськгаз» у цих будинках розпочав проведення інвентаризації газових приладів та перевірку тяги в ДВК.

«У разі відсутності тяги чи наявності зворотної тяги, наша компанія, згідно Правил безпеки системи газопостачання, змушена буде припинити подачу блакитного палива. Відновлення газопостачання  відбудеться тільки після проведення ремонтних робіт спеціалізованою організацією та надання нам актів справності ДВК», – пояснює головний інженер Івано-Франківського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Струк.

Газовики також нагадують, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання п. 6: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках – на власників (орендарів). Саме балансоутримувач  перевіряє  справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт).

Власники приватних будинків можуть самостійно перевіряти та прочищати ДВК, але тільки після одержання інструктажу і пам’ятки.

Список житлових будинків, на які відсутні акти справності та прочищення ДВК можна переглянути на сайті ПАТ «Івано-Франківськгаз».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...