У департаменті будівництва ОДА розповіли, чим загрожують заблоковані рахунки установи
28 Сер, 2018 15:21
Як раніше інформувала “Галка”, через позов підприємства, яке звинувачують у шахрайстві, рахунки департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА вже кілька тижнів заблоковані.
Читайте також: 90% мостів Прикарпаття потребують капітального ремонту
Це – результат судового позову ТОВ «Буд-Енерго-Стандарт», яке зареєстроване у Запоріжжі. Йдеться про нібито невиконання структурним підрозділом ОДА взятих на себе зобов’язань щодо повної оплати робіт по будівництву очисних споруд у місті Коломия ще в 2011 році. У той же час, у місцевих чиновників є підозри, що частина робіт підприємством виконана лише на папері.
Директор департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА Володимир Рачкевич розповів “Галці” подробиці ситуації, що склалася.
“У 2011 році була всеукраїнська програма, яка мала реконструювати очисні споруди по державі. За цією програмою розпочали ремонтувати коломийські очисні споруди. На частину робіт провели кошти, іншу частину залишили до сплати. Але не встигли заплатити, бо програма припинила свою дію. У лютому 2017 року підрядник подав до суду, накрутивши суму з усіма інфляційними, річними так, що сума позову склала 7 мільйонів. Суд першої інстанції позивач виграв, тому наші рахунки заблоковані”, – каже Володимир Рачкевич.
За словами очільника департаменту, якщо рахунки будуть і далі заблокованими, то Івано-Франківська область понесе величезні втрати.
“Зупиняється будівництво і ремонт 142 навчальних закладів на Прикарпатті, 25 дитячих садочків, 15 спортивних споруд. Припиняється ліквідація наслідків повені останнього місяця. Припиняються ремонтні роботи на дорогах. Також унеможливлюється підготовка до виготовлення проектно-кошторисної документації для того, щоб провести тендери цього року і працювати на другий рік. Неможливо провести капітальні ремонти доріг. Крім того, унеможливлюється зимове утримання доріг. Ми не зможемо закупити сіль і заключити договори з підрядниками, щоб провести тендер. По суті, в області буде колапс”.
Наразі коломийська поліція розслідує, чи в повному обсязі були виконані заплановані роботи у 2011 році, і за які підрядник вимагає тепер оплату.
Володимир Рачкевич додає, що згідно із законодавством, казначейство мало вже відкрити рахунки, бо подалася апеляційна скарга, яку Львівський апеляційний суд прийняв до розгляду.
“Апеляційна скарга вже прийнята, і з того моменту, коли її прийняли, казначейство зобов’язане відкрити рахунки департаменту. Втім, цього не роблять із невідомих для нас причин”.