У Франківську дискутували про гендерну чутливість ЗМІ

Автор: Борис Марія

26 Січ, 2018 15:33

Поділитись публікацією
У Франківську дискутували про гендерну чутливість ЗМІ

25 січня в Франківську відбулася медіа-зустріч щодо гендерної чутливості засобів масової інформації.

Частіше у друкованих та інтернет-виданнях зустрічається думка щодо політики експертів, а у освіті – експерток. Учасники заходу запевняють, що так розподілена кількість чоловіків та жінок у різних сферах діяльності.

“Ми до експертів йдемо не за статтю. Шукаємо фахівця, який компетентний у питанні. Хай це буде навіть трансгендер. Ми мусимо показувати об’єктивну сторону”, – сказав свою позицію головний редактор “Репортеру” Андрій Філіппський.

На думку гендерної експертки Оксани Ярош, преса має показувати у тому числі дітям, що немає суто жіночих та чоловічих професій, щоб не заганяти їх у рамки.

Пан Андрій на це відповів, що журналісти мають показувати реальну картину, а не займатися пропагандою.

“Якщо жінки хочуть, щоб їх частіше називали експертками, то хай стають експертками… Немає жінок економісток? Хіба є приклади, що жінкам забороняли вступати в економічний вуз і здобувати знання? Якби я хотіла стати сталеваром, я б ним стала”, – додала журналістка Марта Баранецька.

Звучали тези й про те, що чоловіки болісно сприймають бажання жінки рости професійно. Частково на гендерну нерівність впливаютть біологічні особливості, мова про те, що жінка народжує дитину та йде в декрет. А чоловіки зобов’язані служити в армію. Це теж впливає на кар’єру.

Експертки радять уникати сексизму, не звертати увагу на зовнішність, коли це не стосується їхньої професійної діяльності, стереотипів, щоб не було гендерної нерівності.