У Франківську говорили про рабство та насильство

Автор: Застава Максим

27 Гру, 2017 15:20

Поділитись публікацією
У Франківську говорили про рабство та насильство

26 грудня відбулося чергове засідання міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

У роботі міжвідомчої ради взяли участь представники департаменту соціальної політики ОДА, обласного центру зайнятості, головного територіального підрозділу Державної міграційної служби, структурного підрозділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України, управління ДМС в Івано-Франківській області та територіального підрозділу Державної авіаційної служби.

На засіданні розглядалися питання стану взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на місцевому рівні, та доцільності створення притулків або закладів надання допомоги особам, які постраждали від цього виду злочину.

Головною метою заходу було посилення роботи суб’єктів взаємодії з питань протидії торгівлі людьми. Адже тільки спільними зусиллями органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронців, церкви, громадського сектору та ЗМІ можна домогтися ефективного результату у боротьбі із сучасним рабством.

Довідково:

Торгівля людьми є однією з найжорстокіших форм порушення основних прав і свобод людини та має тяжкі, а часом фатальні наслідки для постраждалих осіб.

За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні починаючи з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Починаючи з 2010 року, за даними групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА) в Україні, відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх.

За різними оцінками від 1,5 до 3 мільйонів осіб здійснюють трудові поїздки за кордон. При цьому не всі українські мігранти мають дозвіл на проживання або працевлаштування, і, як наслідок, мігранти наражаються на небезпеку потрапити в тенета торговців людьми. Крім того, в останні два роки внаслідок збройного конфлікту на території України велика кількість людей опинилася у групі ризику стати жертвами торгівлі людьми.

На виникнення і поширення явища торгівлі людьми в Україні впливають такі групи чинників: рівень економічного розвитку, доходи населення, рівень зайнятості та безробіття, рівень купівельної спроможності громадян, наявність насильства в сім’ї, поширення сирітства, низький освітній рівень та інше. Крім того, поширенню даного явища сприяють інформаційні та психологічні передумови, а також висока міграційна активність населення України.

Інформує відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.