У Франківську показали фільм “70-ті” про допит КДБ у підвалі (ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

14 Вер, 2017 12:19

Поділитись публікацією
У Франківську показали фільм “70-ті” про допит КДБ у підвалі (ВІДЕО)

У кінотеатрі “Люм’єр” 14 вересня відбулася презентація короткометражного фільму “70-ті”. Він знятий за мотивами роману “Травам не можна помирати” Степана Процюка.

Читайте також: Залишаються непереможними: франківські "пантери" розгромили суперниць з Черкас

У стрічці зіграли актори івано-франківського “Нового театру”. Для його керівника Тараса Бенюка це була перша робота у якості кінорежисера.

“Степан Процюк запропонував зняти буктрейлер до книги, а в ході роботи ми вирішили зробити короткий метр”, – розповів Бенюк.

У фільмі відображено епізод про те, як головний герой потрапляє на допит КДБ. На думку Бенюка, для українського суспільства близька така тематика. Особливо зараз, коли відбувається війна, людям потрібно повертати пам’ять про історичні події.

70ті2

Письменник Степан Процюк заявив, що його роман – “про останні сутінки над світанком, який відбувся у 80-тих”. Прототипом головного героя Олександра Світлого є відомий дисидент Олекса Тихий.

Також на автора вплинув і власний досвід. Процюк розповів, що його батько був політв’язнем. Письменник у дитинстві був свідком того, як тата кликали на допити.

Степан Процюк задоволений роботою молодих акторів і тим, як його книга постала на екрані.

“Будь-яка популяризація другими засобами мистецтва дуже важлива. Тому що багато людей не читають книг”, – вважає письменник.

Зйомки короткометражки проводили у підвалі будівлі на Січових Стрільців, де зараз редакція газети “Галичина”. Колись там були кімнати допиту КДБ.

70ті

Актор “Нового театру” Богдан Тафійчук зізнався, що моторошна атмосфера підвалу допомогла йому налаштуватися на роль Олександра Світлого.

“Я грав самого себе, звичайний українець, який розмовляє українською, але в 70-ті роки, – сказав він. –  Олександр Світлий – патріот, який потрапляє за ґрати за те, що розмовляє українською”.

Відвідувачі презентації мали змогу першими придбати роман “Травам не можна помирати”. Процюк розповів, що тільки вчора отримав перші десять примірників із друкарні. Дев’ять з них приніс до кінотеатру для найбільш нетерплячих читачів. Більш масштабна презентація його книги відбудеться у Львові під час Форуму видавців.