У Франківську показали високовольтну лінію духу шістдесятників (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

02 Бер, 2017 13:37

У Франківську показали високовольтну лінію духу шістдесятників (ФОТО)

2 березня в Івано-Франківській обласній бібліотеці імені Франка відкрили виставку репродукцій картин художників-шістдесятників.

Виставка – перший етап проекту “Шістдесятники. Високовольтні лінія духу”, який ініціювала культурна асоціація “Новий Акрополь”.

“Мета проекту – привернути увагу до минулого, до того періоду, коли у нас були талановиті митці, які нести в собі те світло, той вогонь братерства, чого не вистачає сьогодні. Їх саджали у тюрми, розстрілювали за ідею свободи слова. Сьогодні ж ми маємо зовсім іншу ситуацію: кожен говорить скільки хоче, як хоче і коли хоче, але ми не чуємо один одного рух. Цей процес – ніби рух маятника у інший бік. Щоб виправити цю ситуацію, варто зупинитися і подивитися назад, на творчість тих людей, яких, на жаль, ми не дуже знаємо”, – зазначив координатор “Нового Акрополя” Олександр Дутка.

На заході представили репродукції таких відомих художників, як Опанаса Заливахи, Віктора Зарецького, Анни Горської. Захід відбувся за участю знаного художника, поета, мистецтвознавця Мирослава Аронця.

“Ці картини творили як реакцію на ту систему, яка існувала. Митці не могли змиритися із тоталітарним догматизмом, ідеєю соціалізму, тому вони почали рух до незалежності, у тому числі й духовної”, – зазначив він.

“Шістдесятники” – третій проект, який реалізовує культурна асоціація. У рамках проекту відбудуться також філософський Cinema club та літературно-театральне дійство. Сама виставка діятиме до 15 березня, інформує “Галка”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...