У Франківську вчителів-логопедів навчали використовувати логозарядки та мовні розминки (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

22 Dec, 2018 08:44

Поділитись публікацією
У Франківську вчителів-логопедів навчали використовувати логозарядки та мовні розминки (ФОТО)

З дітьми, які мають порушення мовлення, працюють різні фахівці.

Адже, рахуючи, співаючи, описуючи чи пояснюючи, ми користуємося мовленням. Тому і вихователь дошкільної групи, і вчитель початкових класів, і вихователь групи продовженого дня, і практичний психолог, і музичний керівник мають мати в своєму методичному арсеналі певну кількість ігор та вправ, які сприятимуть стимуляції мовлення дітей під час занять чи уроків. Ці ігри та вправи логопеди називають логозарядкою або мовними розминками, пише Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради.
З метою роз’яснення значення та мети логозарядок у роботі з дітьми, їх видів, способів проведення 20 грудня 2018 року відбулося чергове засідання Школи молодого вчителя-логопеда на тему «Логозарядки та мовні розминки у роботі з дітьми-логопатами» на базі ДНЗ № 1 «Калинонька».
Власним досвідом використання логозарядок та мовних розминок поділилася вчитель-логопед закладу Олександра Гудзь. Молоді фахівці не лише слухали, а й вправлялися у підборі та виконанні ігор та вправ з розвитку артикуляційної моторики, дихання, голосу, проведенні масажу. Дані вправи не є суто корекційними, їх може використовувати будь-який дорослий, який працює з дітьми з мовленнєвими порушеннями, інформує Галка.
Отримані знання учасники школи зможуть донести до педагогів закладів освіти, в яких вони працюють, та батьків дітей.