У Франківську відбулася довгоочікувана прем’єра фільму “Бранці” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

24 Лют, 2016 23:40

Поділитись публікацією
У Франківську відбулася довгоочікувана прем’єра фільму “Бранці” (ФОТО)

В Івано-Франківську 24 лютого відбулася прем’єра документального фільму “Бранці”, створеного об’єднанням Вавилон’13. Стрічка про майданівця, який розшукує ВВшника і знаходить несподівану правду про Майдан.  

Читайте також: В ГО "Свято ковалів" пояснили, чому збирали кошти з учасників фестивалю (ФОТОФАКТ)

Головний герой стрічки 21-річний харків’янин Олександр Клочко завітав на показ у кінотеатрі “Космос”

Він розповів, що беручи участь у пошуку та зйомках фільму, не усвідомлював себе головним героєм, згодом це стало для нього сюрпризом.  Адже режисер Володимир Тихий знімав багато сюжетних ліній.

Також у центрі стрічки  – львів’янин Іван Бубенчик, який розповів про те, як стріляв з автомата у силовиків. Після київської прем’єри “Бранців” його вже викликали на допит у Генпрокуратуру.

На думку Клочка, розповідь Івана Бубенчика створює цілісну історію подій. Без цієї деталі люди сприйматимуть все однобоко.

Перед початком сеансу Клочко наголосив, що важливо не сприймати фільм як кіно про Майдан, бо це дещо інше. У стрічці йдеться  про події 20-тих чисел лютого 2014 року, розповідаються історії людей після Майдану. Зйомки тривали  півтора року.

Івано-Франківськ став четвертим містом, де показали “Бранців”. Фільм вже презентували у Києві, Харкові, Львові.

“Як не парадоксально, більше розуміння фільму ми зустріли у Харкові, а менше – у Львові, – сказав Клочко. – Східняки більше розуміють обставини і наслідки тих подій, те, що зараз відбувається. Тому що для них революція як така не відбулася. У Харкові, наприклад, досі той самий мер, який постачав тітушок на Майдан. Для них це дуже актуальна тема, не стара”.

За його словами, львівські глядачі не зрозуміли, як можна не демонізувати силовиків, як можна казати, що на Майдані була зброя.

“Для більшості людей існує комфортний формат подій – що були жертви серед майданівців. Але   всі забувають, що були жертви і серед силовиків, що Майдан теж мав зброю, але вона була використана неорганізовано  не так, як це робили силовики, і наслідки  менш помітні. Важливим є те, що люди не хочуть звертати на це увагу. Людям зручно вірити в те, що їм кажуть з телевізорів. Ми відійшли від абсолютизму і хочемо показати градацію між чорним і білим,” – заявив Олександр Клочко.

Читайте також детальну кінорецензію від “Галки”: “Бранці: хороший кінець у нас ще попереду”.