У Франківську відкрили пам’ятну дошку видатному архітектору (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Борис Марія

28 Жов, 2015 13:03

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили пам’ятну дошку видатному архітектору (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 28 жовтня, на фасаді будинку на вулиці Грюнвальдська, 4 відкрили анотаційну дошку архітектору  Івану Боднаруку.

Читайте також: Слава Богу, що мають: Марцінків прокоментував багатотисячні зарплати підлеглих

Іван Бондарук – магістр Краківської академії мистецтв, з 1953 до 1955 року був головним архітектором міста Станіславів.

У 1950 році архітектор І. Боднарук разом із львівським скульптором  Є.Дзиндрою проектує пам’ятник Тарасові Шевченку в селі Шепарівцях на Коломийщині, що і дотепер залишається одним з найкращих монументів Великому Кобзареві на Прикарпатті. Також він проектував літній кінотеатр у Коломиї.
Бондарук є автором проекту будинку масової пропаганди в селі Старій Гуті Сивульського лісництва Солотвинського лісокомбінату, проект ресторану на 60 місць у селі Ямній поблизу Яремча (1956 р.), бази відпочинку в Підлютому біля Осмолоди Рожнятівського району (1976 р.), ресторану «Гуцульщина» в місті Яремчі. У 1998 році за його проектом було зведено кінотеатр «Трембіта», що в міському парку ім. Шевченка в Івано-Франківську.
Іван Боднарук започаткував розвиток цілої течії в українській архітектурі, яку пізніше назвуть регіональним гуцульським стилем.
Дошку відкрили родичі архітектора та освятили священики. Онука видатного діяча Олександра Шуманська рада, що її дідусю встановили пам’ятку.
“Я цим пишаюся і вважаю, що кожна людина має знати видатних людей і пишатися своїм містом”.

На заході зібралося чимало поціновувачів праці Івана Бондарка. Головний архітектор міста Володимир Гайдар вважає, що молодим людям є у нього чого повчитися. Він творив у той час, коли робота архітектора не заохочувалася.

Ініціатором встановлення анотаційної дошки є кандидат на посаду мера від ВО “Свобода” Руслан Марцінків. Він зауважив, що у місті таких дощок більше 40. Пам’ять вшановують людям, які займалися різнорідною діяльністю – це вчителі, бійці АТО, учасники національно-визвольної боротьби, співаки, лікарі та архітектори.
“Важливо, що на тих будинках, де проживали видатні діячі, встановлюють анотаційні дошки. Тоді будівлі набувають сакрального значення. Люди тоді дізнають, що тут мешкала людина, яка робила місто кращим”, – зауважив він.
Встановили дошку в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”.