У Франківську затвердили правила обслуговування викликів вдома терапевтами і сімейними лікарями (ДОКУМЕНТ)

Автор: Турій Роман

11 Гру, 2018 13:05

Поділитись публікацією
У Франківську затвердили правила обслуговування викликів вдома терапевтами і сімейними лікарями (ДОКУМЕНТ)

У комунальному некомерційному підприємстві “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” в Івано-Франківську розробили і затвердили “Правила обслуговування викликів вдома лікарями, які надають первинну медичну допомогу”.

Читайте також: Не всі прикарпатські нардепи голосували за негайне відновлення е-декларування майна чиновників (СПИСОК)

Йдеться про дільничного лікаря-терапевта, сімейного лікаря чи терапевта. Керівниця Центру Ольга Савчук повідомила “Галці”, що цей документ в першу чергу корисний для пацієнтів. Лікарка каже, що схожий документ наразі має лише Київ.

“Врахували інтереси дітей, осіб з обмеженими можливостями та окремі стани, при яких протипоказано покидати домівку. Реформа кидає виклики і вносить корективи, проте взаємодія та бажання порозумітись все розташує по своїх поличках. І цей процес буде тільки ще одною віхою. Окреме прохання до наших пацієнтів: поважайте лікаря, дозвольте відвідати людину, яка дійсно гостро цього потребує”, – каже Савчук.

У документі йдеться, що лікар зобов’язаний прибути на домашній виклик до дорослих та підлітків у разі, якщо: у пацієнтів гострий стан чи загострення хронічних станів; температура понад 38 градусів С і не зменшується від приймання жарознижуючих препаратів; пацієнт має фізіологічні особливості, що не дозволяють самостійно звернутися до медзакладу (інваліди першої групи, травми чи посттравматичні стани, захворювання опорно-рухової системи, люди похилого віку тощо); люди після операцій; пацієнти, передані станцією швидкої допомоги; люди, котрі лікуються в денному стаціонарі але відчувають погіршення; для видачі лікарського свідоцтва про смерть.

Лікар зобов’язаний прибути на домашній виклик до дітей у разі, якщо: первинного патронажу у перші три дні після виписки з пологового; до дітей, віком до 1 року у будь-яких випадках захворювань до видужання; температура понад 38 градусів С і не зменшується від приймання жарознижуючих препаратів під час простуди, нежиті, кашлю тощо; при гострих інфекційних захворюваннях; після виписки зі стаціонару для активного нагляду.

У свою чергу пацієнт зобов’язаний : надати чітку і повну інформацію про потребу у виклику, чи він є першим чи повторним. Потрібно надати свою точну адресу та контактний телефон (Лікар не несе відповідальності, якщо не зміг знайти будинок через неправильно вказану адресу чи зайти у під’їзд через наявність кодового замка і не знав доступу, несправність домофону). У разі виклику лікаря пацієнтам необхідно забезпечити належні умови праці: можливість вмити руки, надати чистий рушник, якісне освітлення; заздалегідь ізолювати домашніх тварин, котрі можуть заважати.

Пацієнти можуть не обслуговуватися, якщо вони у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння. В іншому випадку лікар може заявити вимогу присутності правоохоронних органів.

Також при невідкладних випадках лікар може телефоном рекомендувати викликати бригаду екстренної допомоги.