У Лондоні закрили виставку через обурення публіки

Автор: Турій Роман

25 Вер, 2014 16:34

У Лондоні закрили виставку через обурення публіки

Лондонська галерея Барбікан закрила виставку-перформанс «Exhibit B» через обурення публіки. Адже виставка нагадує расистський спектакль.

Про це розповідає Cultprostir.

Інсталяція-перформанс південноафриканського художника Бретта Бейлі «Exhibit B» була задумана з метою дозволити і глядачам, і акторам ще раз поміркувати про те, наскільки далеко цивілізація насправді пішла від колоніального рабства.

«Exhibit B» вже показували в Авіньйоні, Единбурзі та Амстердамі. Але лондонська публіка сприйняла виставку, на якій чорношкірі актори сидять у клітках, закуті в ланцюги, як однозначно расистську. Задовго до початку показу були зібрані 270000 підписів за скасування «расистського спектаклю, який відтворює атмосферу колоніальної «виставки людей». А 23 вересня в день відкриття виставки «Exhibit B» до галереї Барбікан прийшло близько двохсот обурених лондонців і заблокували всі входи в будівлю.

Наступним пунктом призначення виставка вибрала Москву. Проект Exhibit B буде представлений в Московському музеї сучасного мистецтва в рамках дев’ятого Міжнародного фестивалю-школи сучасного мистецтва «Територія». Спеціально для «Території» Бейлі доповнив інсталяцію московської частини – новими героями будуть сучасні російські мігранти.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!