У прикарпатському притулку виявили жахливі умови проживання для старих (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

11 Вер, 2018 17:16

У прикарпатському притулку виявили жахливі умови проживання для старих (ФОТО)

У центрі соціального обслуговування в селі Данильче Рогатинського району проживають 23 підопічні, з них п’ять учасників другої світової війни (два ветерани війни), 10 осіб з інвалідністю. У відділенні перебуває 11 осіб прикутих до ліжка.

Стаціонарне відділення  територіального центру соціального обслуговування з перевіркою відвідала моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та моніторів Національного превентивного механізму.

Під час візиту з’ясовано, що вже два роки приміщення стаціонарного відділення не опалюється. Підопічні в опалювальний період проживають в амбулаторії села Данильче, в неналежних умовах, з порушенням санітарних вимог і права на приватність, пише “Галка” з посиланням на Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Моніторів вразили розбіжності у тому, що передбачено у меню (якого немає у вільному доступі) і у тому, що розповіли підопічні. Так,  у меню на сніданок була заявлена ковбаса, якої підопічні не їли і навіть не бачили.  Крім цього,  видані продукти на обід та вечерю були із значно меншою вагою, ніж заявлено в меню. Не дотримано і санітарно гігієнічних норм у роботі харчоблоку: у холодильнику відсутні добові проби, не дотримується товарне сусідство продуктів харчування, використовується битий емальований посуд, відсутній бракеражний  журнал готової продукції,  а запис про огляд кухара на гнійничкові захворювання у відповідному журналі проводився ще 21 серпня.

Порушується тут і право на належні умови проживання та догляд за малорухомими підопічними. Вони  місяцями не бувають на свіжому повітрі, у них довгі не стрижені нігті  на руках та ногах,  наявні пролежні та  перетримані підгузки.

Керівництву Івано-Франківської обласної державної адміністрації буде направлено звіт про виявлені недоліки та порушення прав підопічних.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...