У США вирішили зняти фільм про “Тетріс”

Автор: Турій Роман

01 Жов, 2014 19:10

У США вирішили зняти фільм про “Тетріс”

Знамениту відеогру “Тетріс”, створену в 1984 році радянським програмістом Олексієм Пажитновим, яка відзначила своє 30-річчя, буде екранізовано в США.

Про такі плани оголосила кінокомпанія Threshold Entertainment, яка домовилася про права на екранізацію з Tetris Company, повідомляє NEWSru.com.

Як повідомляє газета The Wall Street Journal, це буде велике, епічне кіно в жанрі наукової фантастики, але хто буде його знімати і хто буде в ньому зніматися, ще невідомо. Виконавчий директор кінокомпанії Ларрі Касанофф зазначив, що нові голлівудські зірки – це бренди, а “Тетріс” – бренд з багатою історією.

Гра “Тетріс” з’явилася в СРСР 1984 року. Її створив програміст Олексій Пажитнов, використовуючи радянський комп’ютер “Електроніка-60”. Програма швидко поширилася світом через офісних співробітників. У 1986 році західні програмісти створили версію гри для комп’ютерів Apple II і Commodore 64. Потім нову гру помітили у Великобританії.

Представники місцевої IT-компанії безуспішно намагалися зв’язатися з Пажитновим для вирішення питань, що стосуються авторських прав. Протягом 1987 року на світ з’явилося безліч комерційних версій гри, незважаючи на те, що ситуація з авторськими правами так і не вирішилася. Спроби досягти консенсусу з радянською, а потім і російською стороною робилися ще кілька років.

У 1989 році “Тетріс” стала однією з флагманських ігор портативної консолі Game Boy від японської Nintendo.

Автор гри так і не мав на неї закріплених авторських прав і не отримував ніяких грошей від продажу копій “Тетріс” аж до 1996 року, коли з’явилася на світ компанія Tetris, зареєстрована Пажитновим спільно з видавцем ігор з Великобританії Хенком Роджерсом. Компанія почала активно боротися з клонами “Тетріс”, що виходили під іншими назвами. У тому ж році Пажитнов влаштувався на роботу в Microsoft, де прцював аж до 2005 року

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!