Уряд хоче провести загальне декларування активів усіх громадян

Автор: Людмила Баран

15 Вер, 2014 18:04

Уряд хоче провести загальне декларування активів усіх громадян

Уряд пропонує запровадити загальне обов’язкове декларування доходів фізичних осіб, провівши попередньо одноразову податкову амністію.

Про це заявив міністр фінансів Олександр Шлапак, представляючи проект державного бюджету на засіданні Кабінету міністрів, передає “Інсайдер”.

“Ми пропонуємо провести загальні разове нульове декларування активів усіх громадян. Для того, щоб сформувати вхідний залишок для подальшого контролю витрат. Кожному громадянину буде запропоновано задекларувати все, що є на рахунках, в нерухомості”, – сказав Шлапак.

За словами глави Мінфіну, розпочати таке декларування потрібно з чиновників та заможних людей, згодом розповсюдивши його на всіх платників податків.

Водночас, міністр додав, що уряд ще не визначився, буде таке “нульове декларування” платним чи безкоштовним, зазначивши, що Міністерство фінансів схиляється до другого варіанту.

“Платна чи безкоштовна амністія – це питання ми вивчаєм. Ми пропонуємо безкоштовну”, – зазначив Шлапак.

Міністр додав, що Кабмін також підтримує запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб. Зокрема, доходи понад 500 тис. грн планується обкладати за ставкою 20%, понад 1 млн грн – 25%.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...