Галицький Успенський собор треба відновити, щоб повернути славу місту, – голова Галицької райради

Автор: Борис Марія

12 Вер, 2017 13:52

Поділитись публікацією
Галицький Успенський собор треба відновити, щоб повернути славу місту, – голова Галицької райради

Галицький Успенський собор хочуть відновити.

Читайте також: Задоволений, бо дві гри поспіль зіграли на "нуль", - тренер Рипан після перемоги "Прикарпаття" над "Поділлям" (ВІДЕО)

Про це говорили під час виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яке відбулося 12 вересня на базі Національного заповідника “Давній Галич”.

Голова Галицької райради Павло Андрусяк наголосив на актуальності відновлення давніх пам’яток Галича. З цього приводу давно тривають дискусії. Він нагадав, що саме в Успенському соборі колись знайшли залишки Ярослава Осмомисла. Їх треба сюди повернути, щоб відновити славу  місту.

«Церква не буде повертати його останки у фундамент, а поверне у церкву», – сказав він.

Також тривають пошуки останків короля Данила, які  варто повернути у Галич.

З цього приводу спілкувалися із міністром культури Нищуком. Тобто питання на слуху у центральних органах влади.

«Очевидно, що це всеукраїнська проблема. 2018 рік мають оголосити роком вшанування пам’яток архітектури та історичної спадщини. Назву ще визначать. Позиція району та області має бути, але має бути готовність очільників держави вирішити питання», – додав пан Петро.

На його думку, справа є глобальною. Її мають вирішувати фахівців різних галузей. Це має дати поштовх розвитку туризму та відновленню слави Галича.

Читайте також: У Галичі можна оглянути залишки давніх конструкцій церкви Різдва Христового (ФОТО)

Гендиректор Національного заповідника “Давній Галич” Володимир Костишин подякував присутнім за візит і увагу до питання. Він нагадав, що заповідник охоплює 3 музеї. До районного бюджету заповідник дає понад 2 мільйони гривень. Створений фонд, який ним опікується. Відновлення собору є стратегічним завданням, але також треба дбати про навколишні села. Наразі фахівці мають працювати із фундаментом, є питання музеєфікації.

«Сьогодні нема чітко визначено у наукових середовищах, яким має бити храм. Є тільки ескізні проекти, яким по кілька років», – зауважив він.

На його думку, у Галичі є інформаційна проблема. Треба перевидати літературу, виділити кошти на створення білбордів, забезпечити рекламу пам’ятки у громадських містях.

Голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що журнал «Галич» та інші книги вже закупили. Обласна рада сприяє забезпеченню потреб заповідника у міру можливостей.

«Тема інколи спрощено розуміється людьми. Хтось каже будувати, хтось ні. Коли говорити про програму розвитку та підтримки Давнього Галича, то вона була подана тоді, коли ідеї відновлення храму не існувало. Вона тоді була як утопічна, а зараз вона є. Програму треба відкорегувати та дати на розгляд обласної ради. Слово за фахівцями», – додав заступник голови ОДА Ігор Пасічняк.

Олександр Сич сказав, що рекомендуватиме розглянути облраді програму розвитку та підтримки Давнього Галича та заохотити її фінансувати, як це було з обласним госпіталем. Також планують напрацювати звернення до сусідніх областей щодо допомоги реалізувати проект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Галичі хочуть відновити пам’ятку історії ХІІ століття