В Калуському районі на фермі планують запустити утилізатор для спалювання туш тварин

Автор: Зелінська Таня

05 Вер, 2018 14:13

В Калуському районі на фермі планують запустити утилізатор для спалювання туш тварин

На фермі підприємства “Ґудвеллі Україна” біля села Вилки (Верхняньска ОТГ) мають намір встановити утилізаційну установку для кремації туш свиней. 

“Це обладнання, установка, а не великий об’єкт. Якщо описати простими словами, це камера для спалювання, куди поміщається тільки одна туша”, – розповіла “Галці” керівниця прес-служби підприємства “Ґудвеллі Україна” Надія Сухарник.

Об’єм камери спалювання – 0,72 м3. Скільки будуть спалювати туш за день, поки що не відомо, оскільки об’єкт ще не діє.

Проблема утилізації відходів – гостра для всього регіону. Ветсанзавод в Івано-Франківській області не працює уже чотири роки, тому доводиться возити падіж в інші міста і області на великі відстані.

“На даний час з цієї ферми на утилізаційний завод в місті Тульчин Вінницької області вивозиться п’ять свиней щотижня”, – додає керівниця прес-служби.

“Ми шукали рішення, і дійшли висновку, що такі установки є оптимальним варіантом, який дозволить зменшити викиди від транспортування, адже все буде утилізовуватися на місці. Над питанням використання такого обладнання на даний час задумується і Держпродспоживслужба області, оскільки вони теж мають відходи тваринного походження після патрозтинів”

Надія Сухарник зазначила, що вплив установки на екологію мінімальний, бо вона обладнана камерами допалювання, які зменшують викиди.

“Санітарна зона утилізатора – 300 метрів, а всі наші ферми знаходяться на відстані від 500 метрів до населених пунктів. Тобто вони розміщені на відстані, більшій за допустиму від житлової забудови”, – каже Сухарник.

На 12 вересня заплановане громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля “Установка зі знешкодження відходів тваринного походження – утилізатор термічний УТ-300Д”. Громадські слухання організовує обласне управління екології та природних ресурсів при Івано-Франківській ОДА, захід відбудеться у Верхнянській ОТГ.

Фото ілюстративне

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!