В місті відкрили анотаційну дошку художнику Осипу Сорохтею (ФОТО)

Автор: Турій Роман

12 Вер, 2014 14:04

В місті відкрили анотаційну дошку художнику Осипу Сорохтею (ФОТО)

Сьогодні, 12 вересня, у Івано-Франківську відкрили  анотаційну дошку талановитому прикарпатському художнику Осипу Сорохтею. Її розмістили на однойменній вулиці, на подвір’ї технікуму ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій (вул. Сорохтея, 43).

Читайте також: Через субсидійні нововведення близько 20 тисяч франківців повинні повторно здати документи

Гостем відкриття дошки став онук Осипа Сорохтея, Олесь. Чоловік зізнався – йому та родині приємно, що в місті пам’ятають про художника.

“Дуже приємно, що згадується наш дідусь. Разом з тим, тішуся, що в місті пропагують осіб, які є важливими в нашій історії. Чим більше у нас шануватимуть сильних людей, тим більше шансів стати сильними з’являється у нас”, – вірить пан Олесь.

Дану дошку презентували в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”. Її ініціатор, народний депутат України Руслан Марцінків переконаний – особа Осипа Сорохтея ще раз доводить, що місто надзвичайно багате талановитими постатями, якими потрібно гордитися і наслідувати.

“Осип Сорохтей, незважаючи на свій творчий талант, у юному віці не побоявся піти захищати українські інтереси разом з іншими січовими стрільцями. Це дуже схоже на теперішній час, коли тисячі юнаків захищають нашу державу в Луганській і Донецькій областях. Тому треба пам’ятати і цінувати його подвиг”, – каже нардеп.

Осип Сорохтей (1890-1941) – відомий художник, карикатурист та педагог. Свого часу був викладачем Українських гімназій в Станиславові. За роки життя створив близько тисячі робіт, які зберігаються в Івано-Франківських та Львівських музеях. Також у роки Першої світової війни перебував на фронті в лавах легіону Українських Січових Стрільців та був учасником визвольних змагань.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!