В місті відкрили лабораторію, де діти програмуватимуть робо-машинки (ФОТО)
15 Бер, 2019 14:24
15 березня в університеті Короля Данила урочисто відкрили ІоТ лабораторію.
Розробниками цього проекту є Університет Короля Данила та Івано-Франківський ІТ Кластер.
Така лабораторія відкривається вперше в Івано-Франвіську, інформує Галка .
“Головна мета цього проекту -навчити дітей і студентів програмувати, готувати їх до ІТ сфери. На даному етапі ця лабораторія обійшлась в районі 200 тисяч гривень. Зараз у лабораторії вже є датчики, які поділили по компонентах, це початковий набір, згодом буде більше деталей, аби діти вчились їх поєднувати”,- розповідає Боднарук Василь, менеджер факультету інформаційних технологій в університеті.
Основною метою цього проекту є розвиток напрямку інформаційних технологій в місті, формування студентських стартапів, зростання кількості та якості освітніх заходів, розроблення нових навчальних програм для вчителів інформатики.
“Цей проект потрібен для того, аби зацікавити учнів, адже програмування за комп’ютером – це не єдине, що потрібно. Ми розробили таку модель із сенсором (машинка), аби діти вчились з вчителем простому програмуванню роботів. Ця програма називається робо-спринт. В рамках проекту було роздано 10 таких моделей, 5 з них взяли франківські школи, інші по області. Також згодом плануємо провести змагання із робо-спринту серед учнів”,- каже завідувач кафедри програмної інженерії університету Короля Данила Степан Мельничук.
“Пристрій являє собою платформу, на якій є сервоприводи, двигуни. За даними приймачів машинка тримається на дорозі, повертає, реагує на інфрачервоне світло, це все прописано у програмі. Завдання учнів – написати програму, аби машинка рухалась швидше. Це досить складний агрегат, не дивлячись на те, що він просто виглядає. Над таким пристроєм треба працювати більше тижня, щоб зібрати, запрограмувати. Проте учням дається машинка вже зібрана, їм треба суто написати програму. Це корисно, адже таким чином діти вчаться програмувати, їм цікаво”,- каже доцент кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії, ПВНЗ Університету Короля Данила Сергій Ващишак.
Серед партнерів, які долучились до створення проекту є місцеві ІТ компанії – SoftServe, Webmil, TenantCloud, а також Укрсиббанк.
Довідково: Інтернет речей (Іnternet of Things – IoT) перетворює звичні для нас речі у нові пристрої, створюючи як розумні годинники, так і розумні міста. Він під’єднує далекі від Інтернету засоби до мережі та надає їм нові функції. Сфера ІоТ – один із головних світових трендів. Старі-добрі пристрої стають частиною Інтернет мережі і виконують нові функції. Недарма цю галузь вважають рушієм 4-ї індустріальної революції, яка зараз триває у світі. Експерт ІоТ – людина, яка творить майбутнє.