Вчені пояснили, чому фекалії вомбатів мають кубічну форму

Автор: Вадим Войтик

20 Nov, 2018 11:05

Поділитись публікацією
Вчені пояснили, чому фекалії вомбатів мають кубічну форму
Американські фізики заявили, що причиною кубічної форми фекалій вомбатів може бути деформація еластичної тонкої кишки. Для цього вчені вивчили кишківник двох збитих автівками вомбатів.

Для того, щоб розгадати загадку кубічної форми фекалій, фізики американського Технологічного інституту Джорджії вивчили травну систему двох вомбатів, які потрапили під колеса автомобілів у Тасманії, пише Громадське.

«До цього мене підштовхнув той факт, що я нічого подібного у біології раніше не зустрічала. Це було загадкою для мене. Я спершу навіть не повірила у це», — заявила авторка дослідження Патріція Янґ.

Як з’ясували вчені, по-перше у вомбатів надзвичайно повільний обмін речовин — для повного перетравлення їжі їм може знадобитись до 18 днів. Унаслідок цього фекалії тварин, коли доходять до останньої секції кишківника, стають практично сухими, а будова тонкої кишки надають фекаліям характерної форми.

Коли дослідники помістили у тонку кишку вомбата повітряну кульку, то виявили, що її стінки значніше розтягуються на гранях кубиків. Вчені мають надію, що їхнє дослідження допоможе винайти нові методи для різних галузей виробництва.

Вомбати — це сумчасті ссавці, які живуть на південному сході Австралії та на острові Тасманія. Вомбати ведуть нічний спосіб життя, мають слабий зір, але гострий нюх і тому помічають територію фекаліями унікальної форми.