Вчені відправлять у космос тисячі черв’яків, щоб вивчити хвороби м’язів

Автор: Костинюк Олександр

11 Кві, 2018 02:29

Вчені відправлять у космос тисячі черв’яків, щоб вивчити хвороби м’язів

Вчені планують запустити у космос тисячі новонароджених черв’яків, щоб вивчати хворобу слабкості м’язів у літніх людей, інформує “BBC Україна”.

Дослідники з Ексетерського університету, що в англійському графстві Девон, пояснюють – структура м’язів у черв’яків нематодів (круглих черв’яків) схожа на людську, через що їх і обрали для експериментів у космосі.

Вчені сподіваються, що це допоможе у боротьбі з дистрофією м’язів та проблемами, які викликає діабет.

Через невагомість космонавти втрачають близько 40% маси своїх м’язів після 180 днів перебування на Міжнародній космічній станції (МКС).

У дослідженнях використовуватимуть вид нематодів, що має наукову назву Caenorhabditis elegans – “Вільноживучі нематоди”.

Вони підходять для експериментів щодо довготривалих змін людської фізіології, адже так само страждають від втрати маси м’язів, як і люди за схожих умов.

Колін Дін, дослідниця з Ексетерського університету пояснює: “Після повернення на землю космонавти не можуть нормально рухатися й мають проходити серйозні програми реабілітації”.

“Через схожість на людські м’язи ми посилаємо у космос черв’яків й спостерігаємо за змінами у них та впливом космічного польоту на їхні м’язи”, – додає вчена.

29 листопада ракета з черв’яками буде запущена з Космодрому імені Кеннеді у Флориді, й пролетить 400 км до МКС.

Маленьких черв’яків помістять у невеличкі мішечки з рідкими поживними речовинами – щоб вони протягом тижня на орбіті жили й розмножувалися. У цього виду можлива поява незвичних личинок внаслідок негативного впливу зовнішнього середовища.

Далі їх заморозять при температурі – 80°C та повернуть на Землю для аналізів.

Нематоди – часті “гості” на космічних станціях, де їх вже протягом багатьох років вивчають науковці. Вони навіть змогли пережити катастрофу шатлу “Колумбія” у 2003 році.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...