Велосипед для франківців – це насамперед засіб пересування, – результати дослідження велоруху у місті

Автор: Людмила Баран

28 Тра, 2015 14:33

Поділитись публікацією
Велосипед для франківців – це насамперед засіб пересування, – результати дослідження велоруху у місті

Громадські активісти 28 травня презентували результати дослідження велосипедних потоків на 12 ключових перехрестях міста. Також розповіли про особливості франківських велосипедистів: серед них дуже мало жінок, людей, що одягають шоломи. Люди возять на велосипедах різні вантажі, для франківців велосипед – це насамперед транспорт.

Читайте також: У Франківську відзначили Міжнародний день боротьби з расизмом

Дослідження організували ГО «Тепле місто» в рамках програми «Тепле веломісто». Його проводили по дві години 20 та 23 травня, у середу та суботу. Підрахунок робили за визнаною науковою методикою, яку запозичили з Києва. Загалом охопили 4016 велосипедистів.

«Дослідження не ставило за мету з’ясувати кількість велосипедистів, а дізнатися, які ці велосипедисти, де вони їздять», – зауважив Віктор Загреба, координатор велосипедного напряму ГО «Тепле місто».

Він додав, що дослідження не могло охопити всіх велосипедистів міста, і його слід сприймати суто як порівняльне.

Найбільш інтенсивні перехрестя: Вовчинецька-Тарнавського, Галицька-Набережна (міст на Пасічну), Івасюка-Миколайчука (біля «Епіцентру»).

У середу на велосипедах побачили 7% жінок і 93 % – чоловіків. У вихідний жінок на велосипедах на 2% побільшало.

«Кількість жінок є важливим індикатором. Це показує, наскільки місто дружнє до велосипедистів, – сказав Віктор Загреба. – У містах Європи, де умови безпечні, відсоток жінок і чоловіків серед велосипедистів такий же, як серед пішоходів».

По тротуарах їздить третина велосипедистів, по проїжджій частині – дві третини. Загреба зауважив, що жінки частіше їздять тротуарами, бо так почуваються безпечніше.

Захисні шоломи одягають в середньому двоє людей зі ста. 4,6% велосипедистів їдуть у забороненому напрямку руху.

Роверистів на вулицях більше було у робочий, ніж у вихідний день.

«Велосипед для франківців – це насамперед засіб пересування. Люди, яких мибачили, переважно кудись прямували, щось везли. Значно менше людей використовують велосипед просто для того, щоб кататися», – заявив Віктор Загреба.

Він повідомив, що такі дослідження планується проводити і в наступні роки.

Теги: