Верховинцям сподобалося проводити Гуцульський бізнес-форум

Автор: Турій Роман

11 Вер, 2014 21:02

Поділитись публікацією
Верховинцям сподобалося проводити Гуцульський бізнес-форум
За результатами зустрічей та обговорень під час бізнес–форуму, який відбувся у Верховинському районі, досягнуто ряд домовленостей щодо розширення ринку збуту товарів підприємств серед інших регіонів.

Зокрема, напрацьовано попередні домовленості щодо постачання питної столової води «Довбушева вода» у міста  та райони Івано-франківської  та Чернівецької областей.

Учасники заходу обмінялися досвідом ведення сільського зеленого туризму як в теоретичних аспектах – розглядаючи інвестиційні пропозиції краю, так і в практичних – оглянувши садиби сільського зеленого туризму району. Сільський зелений туризм – одна з найперспективніших галузей Верховинщини, оскільки, для розвитку даної галузі на Верховинщині є всі необхідні умови. Тому туризм, на часі, потребує найбільших капіталовкладень для подальшого розвитку. Учасники секції гірського туризму вирішили створити громадську організацію «Карпатська агенція розвитку туризму».

Не залишилися поза увагою інвестиційні проекти НПП «Верховинський», які тісно переплітаються з перспективами розвитку туристичної галузі. Зокрема, найбільше присутніх зацікавила пропозиція щодо створення рекреаційно-відпочинкового комплексу «Запідок» в основі  якого закладено три складові: фунікулер,  відпочинково-рекреаційне плато з водною спорудою (ставком) та відпочинково-рекреаційне плато «Запідок».

Не менше присутніх цікавили вироби декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва Гуцульського краю. Колоритні вишивки,  гуцульський національний одяг, вироби з бісеру, художні вироби з дерева користувалися великим попитом серед запрошених гостей форуму. Тому виникає потреба стимулювати цю галузь, як вид промислового виробництва. За результатами роботи секції декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва запропоновано створити Верховинську Асоціацію автентичної народної культури і мистецтв Гуцульщини.

Основним досягненням Першого гуцульського бізнес-форуму є заключено домовленість з лабораторією Прикарпатського Національного педагогічного університету ім.. В.Стефаника щодо проведення аналітичних досліджень продукції сільського господарства району на предмет відповідності стандартам та вимогам безпечності та інтегрування продукції місцевих товаровиробників у систему продукції органічного походження.

Враховуючи результати та досягнення бізнес-форуму запропоновано даний захід проводити щорічно.