Франківський виконком погодив рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час

Автор: Костинюк Олександр

09 Сер, 2018 14:14

Франківський виконком погодив рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час

У четвер, 9 серпня, франківський міський виконавчий комітет погодив рішення внести на розгляд сесії міськради питання про заборону нічного продажу будь-якого алкоголю.

Як раніше інформувала “Галка”, попередньо планують заборонити продаж алкоголю в магазинах з 22-ої години вечора до 8-ої ранку. Мова йде не лише про міцні спиртні напої, а й про пиво і вино теж.

Проект рішення “Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у місті Івано-Франківську» розроблений з метою попередити вживання спиртних напоїв населенням (у тому числі підлітками й молоддю).

“Це регуляторний акт, він передбачає ще громадські обговорення. Потім мають погодити на сесії міськради”, – каже Тарас Слободян, начальник управління торгівлі МВК.

“Це не забаганка міської ради. Маємо скарги до поліції від місцевих мешканців про вчинення злочинів вночі на п’яну голову”, – кажуть члени виконкому.

Міська рада може проголосувати за це рішення вже наступного тижня. А ввести його в дію можуть на початку осені.

Раніше проект коментував “Галці” керівник “Муніципальної варти” Богдан Кухарук. За словами керівника муніципалів, вартові відстежуватимуть виконання нового рішення і складатимуть протоколи на підприємців, які порушуватимуть правила торгівлі алкоголем.

“Порушення правил торгівлі спиртними напоями – це стаття 156 адміністративного кодексу. Наразі ми опрацьовуємо питання залучення муніципальних вартових до роботи в нічний час, щоб контролювати ситуацію”, – додав Кухарук.

“У багатьох містах це рішення вже прийнято. Великі супермаркети у Франківську також дотримуються цього правила. У тому ж “Сільпо” чи “Велмарті” уже після 22-ої не продають алкоголь. Але маленькі маркети, кіоски “грішили” продажем спиртного вночі. Контролюватимуть виконання цього рішення правоохоронці, Муніципальна варта, за порушення – адміністративні штрафи”, – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!