Власність зобов’язує: франківці послухали про новий закон щодо права власності у багатоквартирних будинках

Автор: Людмила Баран

29 Лип, 2015 18:20

Поділитись публікацією
Власність зобов’язує: франківці послухали про новий закон щодо права власності у багатоквартирних будинках

В Івано-Франківську 29 липня влаштували засідання Ради голів будинкових комітетів, ОСББ та ЖБК. Йшла мова про закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який у травні ухвалила Верховна Рада.

Читайте також: "Місто людей з високо піднятими головами", - дискусія "Галки" про шанси й переваги Франківська

Про новий закон присутнім розповів член виконавчого комітету Вадим Войтик.

Згідно із законом, співвласниками всього майна будинку від підвалу до даху є власники квартир і нежитлових приміщень будинку.

За словами Войтика, «власність зобов’язує», тож власники приміщень відповідають за пожежний стан будинку, за проведення технічних оглядів, прибирання прибудинкової території тощо.

Це стосується також орендарів, наймачів та тих, хто мешкає у неприватизованому житлі. Зміни розповсюджуються також на мешканців гуртожитків.

Рішення у будинку, як написано у новому законі, приймає 75% загальної площі будинку. Якщо більшість приймає рішення щодо ремонтних робіт, то меншість мусить на це погодитися. Якщо проблема у вікнах одного під’їзду, то рішення приймає 75% цього під’їзду.

«Якщо продали квартиру, приїжджає новий власник, який ні за що не голосував, то його також стосується це рішення», – зазначив Войтик.

Щоб прийняти рішення, треба закликати всіх на збори, а запрошення – під розпис кожному, або ж надсилати рекомендовані листи. Після цього – не менше 10 днів паузи перед зборами.

Після зборів – 15 днів на збір підписів під протоколом зборів. Якщо за цей час 75% не зібрали, то рішення вважається неприйнятим. І тоді про це ще раз треба повідомити всіх мешканців.

Також у законі сказано, що є три форми управління будинком. Це – самоуправління, найнятий професійний управитель та ОСББ. І в тому будинку, де є приватний ЖЕК, так само можна прийняти рішення, щоб змінити управителя.

Мешканці мають до липня 2016 визначитися з формою, інакше замість них управителя обере місцева влада. Рішення про зміну управителя може прийняти 50% квадратних метрів, плюс один метр.

«Якщо мешканці вибирають управителя, то це ще не означає щоб управитель схоче ними зайнятися. Він може не взяти ті будинки, які йому не вигідні», – зауважив Вадим Войтик.

Навіть якщо управитель поганий, то відповідальність з власників не знімається. Вони можуть вирішувати непорозуміння між ними у суді.

Вадим Войтик припустив, що закон прийняли, аби влада могла перекласти відповідальність за утримання будинків на мешканців. Проте до липня наступного року все ще можуть змінити.

«У часи скрути і руїни – це катастрофа для людей, – сказав Вадим Войтик.

Читайте також: ЄРЦ роз’яснює людям як відмовитись від його послуг