Волонтери “Вікіпедії” досліджують гірські райони Івано-Франківщини

Автор: Людмила Баран

23 Сер, 2017 08:30

Волонтери “Вікіпедії” досліджують гірські райони Івано-Франківщини

У Національному музеї  мистецтва Гуцульщини та Покуттяу Коломиї відбулася зустріч із українськими та польськими науковцями Вікіпедії (вільної енциклопедії) у рамках спільної роботи над віртуальним Карпатським етнографічним проектом (Carpathian Ethnography Project).

Інтернет-проект є співпрацею Національного етнографічного музею у Варшаві, польської  Вікіпедії та інших організацій в Україні, Польщі, Румунії, Чехії, Словаччині з досліджень особливостей Карпатського регіону, йдеться на сайті музею. 

Втілюють цю ініціативу волонтери, серед яких працівники музейних установ, етнографи, професійні фотографи, які мають на меті повніше розкрити згадану тему в англомовному сегменті вільної Енциклопедії та її україно-, польсько-, чесько-, румунськомовному відповідниках тощо.

Учасники проекту подорожують осередками народної культури у межах згаданих країн, відвідують місцевих майстрів та музеї, і опрацьовані результати своїх досліджень завантажують у спеціальному розділі Вікіпедії – Wikimedia Commons.
Зібраний матеріал уже представлено на інтернет-сторінці фото- та відеоматеріалами. Найбільш дослідженими є чеська та польська території, представлені у проекті близько півтисячею світлин. Вивчення румунської та словацької етнографії теж оприлюднено понад сотнею аналогічних світлин.
Народну культуру нашого регіону пошуковці досліджують у гірських районах Івано-Франківської області, де вони вже відвідали багато приватних музеїв краєзнавчого спрямування, побували на храмових святах, зафіксували здійснення традиційних обрядів та зустрілися з майстрами народних ремесел.
Гості домовилися з  науковими співробітниками музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття  про спільні напрямки наукової роботи, опрацювання та представлення музейної колекції на інтернет-сторінці Карпатського етнографічного проекту.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!