Як Франківськ стає доступнішим для людей з вадами зору

Автор: Зелінська Таня

07 Лис, 2018 15:11

Як Франківськ стає доступнішим для людей з вадами зору

Про це йшлося 7 листопада під час засідання міськвиконкому Івано-Франківська.

Читайте також: Цьогоріч у Франківську виплатили понад двісті мільйонів гривень соцдопомоги

Заступник директора департаменту соціальної політики Руслан Зелик розповів про те, як місто стає більш комфортним та доступним для людей з вадами зору.

“Наразі у Франківську проживає понад 350 осіб з вадами зору”, – говорить Зелик.

В закладах охорони здоров’я, освіти і науки, здійснюється маркування перших та останніх сходинок абразивними смугами яскраво-жовтого кольору, пише “Галка”.

В місті ведеться активна робота над впровадженням заходів щодо організації безбар’єрного простору на вулицях міста із врахуванням інтересів осіб з особливими потребами, вадами зору та інших маломобільних груп населення.

При виконанні робіт з реконструкції та капітального ремонту вулиць міста здійснюється влаштування понижених тротуарів з використанням тактильної плитки на пішохідних переходах.

Для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю зору до об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури здійснюється закупівля низькопідлогових автобусів та тролейбусів для потреб міста. Сьогодні на міських маршрутах працює: 15 низькопідлогових тролейбусів та 6 низькопідлогових автобусів на маршруті №27.

“Що ж стосується електронного квитка, то люди з вадами зору переміщуються містом разом з людиною, яка їх супроводжує. Ми хочемо зробити так, щоб з електронного квитка “знімали” два проїзди – за саму людину та її супровідника”, – говорить Зелик.

Комунальним підприємством «Електроавтотранс» на тролейбусних маршрутах відбувається оснащення тролейбусів звуковими інформаторами для оголошення зупинок.

“Перевізникам рекомендовано вивчити питання щодо заміни інформаційних табличок на чорно-білі. Водії зобов’язані надавати допомогу при посадці та висадці осіб з інвалідністю зору з автотранспорту”, – говорить заступник.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...