Як не отруїтись пестицидами. Поради прикарпатських фахівців

Автор: Костинюк Олександр

17 Кві, 2019 08:34

Поділитись публікацією
Як не отруїтись пестицидами. Поради прикарпатських фахівців

З приходом весни у фермерських господарствах та на присадибних ділянках люди готують землю до посадки. Разом з цим вирішують, які мінеральні та органічні добрива застосовувати, щоб збільшити урожай, і які пестициди, щоб уберегти його від шкідників. Виникають запитання: що ж таке пестициди, і як з ними поводитися?

Пестициди – це отруйні речовини, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку гризунів, бур’янів, деревної або чагарникової рослинності. Пестициди, які застосовують в сільському господарстві для боротьби з бур’янами, шкідниками і хворобами рослин є небезпечними для людини.

Ці отрутохімікати можуть потрапляти в організм через дихальні шляхи, шкіру, шлунково-кишковий тракт. Деякі мають здатність накопичуватись в організмі й спричиняти хронічні отруєння, інформують на сайті Снятинської РДА.

Вони вражають нервову систему, печінку, нирки, викликають ураження верхніх дихальних шляхів, бронхіальну астму, захворювання ендокринної системи, підвищення частоти алергічних захворювань тощо.

Для попередження гострих та хронічних отруєнь при зберіганні, перевезенні і застосуванні пестицидів необхідно дотримуватись таких санітарних норм і правил:

– Працюючі повинні користуватись спецодягом та засобами індивідуального захисту.

– Роботи необхідно проводити вранці або ввечері.

– Під час внесення пестицидів стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пил отрутохімікатів.

– Розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблювального об’єкта, використовуючи наконечники для дрібно крапельного обприскування.

– Якщо хтось біля вашого будинку працює з пестицидами, щільно зачиняйте вікна та двері, не випускайте малих дітей гуляти на вулицю.

У ті дні, коли проводяться роботи з пестицидами, треба якомога більше вживати рідини: вода, чай, соки, компоти, кисломолочні напої, які сприяють виведенню з організму стійких сполук. Необхідно передбачити захист шкіри, очей та органів дихання від пестицидів: протигаз, респіратор, ватно-марлеву пов’язку.

Перед вживанням їжі необхідно зняти спецодяг ретельно вимити обличчя та руки, прополоскати рот водою. Їжу треба приймати в спеціально відведеному місці, розташованому не ближче 200 м від ділянки, де проводяться роботи. Не можна курити під час роботи. Не допускаються до роботи з отрутохімікатами: особи в стані алкогольного сп’яніння; підлітки до 18 років; вагітні жінки та матері, що годують грудним молоком. Тривалість робочого дня з отрутохімікатами не більше 4-6 годин.

Отрутохімікати повинні зберігатись у спеціальних, паспортизованих складських приміщеннях, у відповідній тарі, на стелажах із зазначенням виду препарату. Особливо отруйні препарати зберігаються у металевих сейфах (ящиках).

Крім того завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Дотримання регламентів застосування пестицидів, правил особистої гігієни та заходів безпеки при проведенні робіт з ними гарантує безпеку для здоров’я.

Проте, у всіх випадках отруєння пестицидами (навіть легкого) необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою.