Як у франківській поліклініці з холерою боролися (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

09 Чер, 2016 19:15

Поділитись публікацією
Як у франківській поліклініці з холерою боролися (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 9 червня, в Івано-Франківську провели обласне тренування з ліквідації холери.

Читайте також: Масове отруєння на Долинщині: у лікарні вже 71 людина

Навчання відбулося на базі Міської поліклініки №2.

За сценарієм в реєстратуру поліклініки звернулась пацієнтка, яка кілька днів тому повернулася із поїздки до Республіки Конго. Дівчина скаржилась на слабкість, головні болі та діарею.

За результатами первинного огляду працівники поліклініки запідозрили у пацієнтки захворювання на холеру. Були вжиті необхідні медико-санітарні заходи: закрито вхідні двері, сповіщено про випадок по мобільному телефону головного лікаря поліклініки, викликано для консультації інфекціоніста.

Лікар та медична сестра  одягнули протичумні костюми. Лікар зібрав епіданамнез хвороби і надав першу медичну допомогу хворій, проконсультувавшись з інфекціоністом. Хвору медики швидкої допомоги доставили до інфекційної лікарні, а бригада санпідемслужби провела дезинфекцію приміщення.

За діями медпрацівників пильно спостерігали працівники санепідслужби. Кажуть, навчання влаштовують щороку, щоб нагадати медпрацівникам про навики роботи з небезпечними захворюваннями, проте без помилок не обходиться.

“Працювати нам треба ще багато. Вчитися і працювати. Звичайно, ми б собі дали раду, в разі, якщо б виявили вогнище хвороби. Наразі є зауваження до роботи і їх можна виправляти. Повторюються ті самі помилки: неправильне вдягання протичумного костюму, деякі неточності в роботі. Як правило наші медичні заклади не дуже серйозно ставляться до таких заходів. Вважається, що в нас ніколи такого не було і не буде. Проте зважаючи на те, що у нас є велика міграція населення, що у нас є велика кількість студентів, які приїхали на навчання. Тому потенційно ми повинні бути завжди готові”, – каже заступник директора Державної установи  Івано-Франківський обласний лабораторний центр санепідслужби України Ковбасюк Наталія.

Керівництво поліклініки каже, що заклад готовий до подібних ситуацій – мають в наявності необхідні медикаменти, а медичний персонал щорічно проходить підготовку як теоретичну, так і практичну.

“У нас проводиться відповідна укладка, стерилізація і оновлення засобі медичного забезпечення і медикаментів. Ми готові завжди, завжди на сторожі. Також у нас проводяться навчання медичного персоналу: і середнього, і молодших сестер, і лікарів. Це і теоретичні навчання – семінари, лекцій,  і практичні – до прикладу, одягання, роздягання протичумного костюма”, – каже лікар-інфекціонів поліклініки Раколюк Ольга.