В Івано-Франківську 29-30 вересня відбувся черговий тренінг за підтримки представництва Дитячого Фонду ООН ( ЮНІСЕФ ) в Україні з питань імунізації проти поліомієліту.
У ньому взяли участь заступники головних лікарів районів, викладачі кафедр інфекційних та дитячих інфекційних хвороб, педіатрії Івано-Франківського Національного медичного університету, обласні і міські позаштатні спеціалісти з дитячої неврології, та кардіоревматології. На тренінгу також присутні практичні лікарі з Житомирської, Львівської, Одеської та Вінницької областей, повідомляє Департамент Охорони Здоров’я.
Поліомієліт – невиліковна хвороба, що призводить до інвалідності дитини. Вакцинація – єдиний спосіб попередження хвороби.
Проблема поліомієліту в Україні в сучасних умовах є дуже актуальною, особливо це стосується нашої області, яка має кордони із Закарпаттям, де зареєстровано два випадки захворювання на поліомієліт у дітей на фоні низького рівня охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту.
Учасники тренінгу жваво дискутували з приводу цих двох випадків захворювання на поліомієліт, обговорювали ситуацію з поставками вакцини проти поліомієліту в Україну, стратегію та позицію ВООЗ щодо використання оральної та інактивованої поліомієлітної вакцини.
Своїми баченнями про проблеми поліомієліту та проведення вакцинації в Україні поділилися доцент кафедри інфекційних хвороб медичного університету Б.Зубик, заступник головного лікаря з пологової допомоги та охорони дитинства Калуської ЦРЛ Б.Кучма, завідувач відділення спеціалізованої допомоги міської дитячої поліклініки м.Івано-Франківська, а також міський дитячий кардіоревматолог Л. Любінець.
Враховуючи ситуацію з поліомієліту, що склалася в Україні, медичні працівники повинні стати тією ланкою системи охорони здоров’я, яка дозволить втілити в життя рекомендації ВООЗ та Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту і зберегти за Україною статус країни «вільної від поліомієліту» – саме це і було основним підсумком проведення тренінгу.