З 1 липня скасоване державне регулювання цін на соціальні продукти

Автор: Людмила Баран

01 Лип, 2017 12:39

Поділитись публікацією
З 1 липня скасоване державне регулювання цін на соціальні продукти

З 1 липня скасовують державне регулювання цін на соціальні продукти, зростають тарифи на електрику, знижується ціна на газ для промислових споживачів та дорожчають комунальні послуги для киян.

7 червня уряд скасував державне регулювання цін на соціальні харчі. Постанова набуває чинності з 1 липня, пише ВВС.

Як пояснили в уряді, “головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дерегуляція у сфері ціноутворення”.

Від 1996 року уряд встановив граничну торгову надбавку у розмірі 15% на низку продуктів “соціального значення” – хліб, борошно, макарони, крупи, цукор, м’ясо, варені ковбаси, молочні продукти, олію, яйця, дитяче харчування тощо.

Крім того, рентабельність оренди торгових приміщень була обмежена 20%.

Тепер в уряді розраховують, що ринок сам відрегулює ціни, а підвищення зарплат дозволить впоратися із підвищенням цін, якого, очевидно, не уникнути після скасування державного регулювання.

Згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 липня прогнозована оптово-ринкова ціна на електроенергію зросте на 1,8% – до 1365,72 грн/МВт-год.

Саме цей показник впливає на тариф на електроенергію для промислових споживачів.

Водночас з 1 липня “Нафтогаз” на 3% знизить ціну на газ для промислових споживачів, – від 7430 до 7208 грн за тис. кубометрів.