З квітня всіх підприємців Держспоживслужба перевірятиме без попередження

Автор: Людмила Баран

13 Лют, 2018 19:45

З квітня всіх підприємців Держспоживслужба перевірятиме без попередження

Держспоживслужба з 4 квітня почне проводити перевірки за новим порядком. 

Про це йшла мова 13 лютого на прес-конференції в обласному управлінні Держспоживслужби.

Очільник управління Роман Гурський сказав, що в останні роки підприємців попереджали про перевірки за рік наперед. Тобто, у січні виробник міг побачити, що за графіком матиме перевірку, наприклад, у липні. Крім того, йому направляють питання, за якими його обстежуватимуть, і попереджають ще й за 10 днів до появи інспекторів.

“Це дає шанс виробнику покращити свою продукцію, виправити порушення”, – зауважив Гурський. – Але інспектор, коли приходить, йому кажуть, що в них санітарний тиждень і вони нікого не приймають. Потім він приходить ще раз, а йому кажуть, «Вибачте, ви порушили графік»”.

Натомість з 4 квітня, відповідно до нових норм,  заходи будуть здійснюватися без попередження.

“Ні в одній країні немає того, щоб виробника повідомляли наперед. Інспектор має право зайти на будь-якому етапі технологічного виробництва”, – наголосив чиновник.

28080329_1682838238444773_223186658_o

“Ми приходимо на перевірку – холодильник пусті, працівники у відгулі, все накрите чистими скатертинами. А потім з ресторану, який пропрацював усього рік,  80 клієнтів потрапляють до лікарні з отруєнням”, – розповів Гурський.

Також він розказав, що минулого року понад 70 підприємств, яких попередили на рік наперед про перевірку, спромоглися  її уникнули багатьма  способами, наприклад, зміною назви підприємства.

«Ви би хотіли купувати товари на підприємстві, яке шукає спосіб, щоб до нього ніхто не прийшов?», – прокоментував чиновник.

Під час перевірок запровадили відеофіксацію. Однак її проводять тільки  з дозволу суб’єкта господарювання. З двох десятків підприємств Івано-Франківщини, де були перевірки,  всі відмовилися від зйомки відео.

«А потім йдуть звинувачення про поганих чиновників, про нетактовних ревізорів. Якщо людина вважає себе правою, то чому вона боїться зйомки?» – зауважив Роман Гурський.

Новий закон, який вступить у дію з 4 квітня, надасть право і підприємцю, й інспектору проводити відеофіксацію, яка згодом може бути використана у суді.

Читайте також: Прикарпатці за рік повернули 129 тисяч гривень за неякісні товари

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!