Загроза захворіти на Еболу на Прикарпатті існує, але епідемії не буде, – епідеміолог

Автор: Людмила Баран

16 Жов, 2014 11:19

Загроза захворіти на Еболу на Прикарпатті існує, але епідемії не буде, – епідеміолог

Пасажир літака може перенести вірус Ебола у будь-яку точку планети. Однак епідемічного поширення на наших теренах можна не боятися.

Читайте також: На Прикарпатті немає вакцини від кору для дорослих (ВІДЕО)

Про це Galka.if.ua розповіла Марія Бойко – позаштатний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації.

“Епідемічного поширення в наших умовах, на Прикарпатті, не буде. Але, як зазначають у ВООЗ, вірус Ебола може з літака потрапити в будь-яку точку планети. Ніхто не може бути впевнений, що хвороба не опиниться в Україні. Будь-хто, хто контактував з хворими може бути носієм вірусу”, – пояснила Марія Бойко.

За її словами, групою ризику є туристи, які відвідували екзотичні країни. Також – люди, які спілкувалися з носіями Еболи у країнах Європи.

“Жодна країна не може собі дозволити перевіряти на наявність вірусу в аеропорту всіх, хто прилітає з-за кордону. Ні лікування, ні швидкого способу діагностування хвороби досі немає”, – зауважила Марія Бойко.

Як вона розповіла, інкубаційний період вірусу триває 21 день. За цей час людина може навіть не підозрювати, що вона хвора і заражати інших. В ідеалі, їй варто було б перебувати цей період на карантині. Через 21 день можуть проявитися перші симптоми, однак і за ними не можна з точністю визначити, що це – саме Ебола.

Марія Бойко наголосила, що загрози заразитися вірусом від іноземних студентів, які вчаться в Івано-Франківську немає. Це пояснюється тим, що вони у час спалаху Еболи в країнах Африки  там не перебували. За час свого навчання студенти постійно мешкають в Україні, адже їм невигідно їздити додому.

Також першокурсники не потрапили сюди зразу з-за кордону. Понад рік до того, як вступити до прикарпатських вузів, вони перебували в Україні, на підготовчих мовних курсах.  Водночас, як каже Марія Бойко, лікарі не можуть бути певні за тих, хто приїде до іноземних студентів  в гості.

Як відомо, вірус Еболи передається через контакт з рідинами організму хворого, убезпечити себе від зараження можна простим миттям рук. Досі в Україні хворих на цей вірус не було виявлено. 

 

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...