Зекономив – значить заробив: у Франківську безробітних навчали енергоефективності
29 Бер, 2016 16:00
Сьогодні, 29 березня, в Івано-Франківську влаштували семінар для тимчасово безробітних осіб, вимушено переміщених осіб, осіб з інвалідністю, учасників АТО, малозабезпечених сімей та інших соціально незахищених верств населення з енергоефективності “Як досягти економії в умовах тимчасового безробіття”.
Захід влаштували спільно Громадська мережа “Опора”, міський Центр зайнятості та Прикарпатський національний університет.
“Сьогодні стан безробітних осіб в Україні є фінансово тяжким. Допомога по безробіттю не завжди рятує від фінансових витрат. Тому громадянська мереже “Опора” сьогодні розповідає, як правильно заощаджувати, а саме заробляти на заощадженні витрат на електроенергії”, – розповідає Ірина Харко, начальник відділу активної підтримки безробітних Центру зайнятості.
На захід запросили близько 130 безробітних. Організатори кажуть, що основна мета заходу – навчити навикам енергоощадності та енергозбереження.
“Нині можна зекономити на комунальних ресурсах, якщо знати, як це правильно їх використовувати. Для соціально незахищених верст населення ми проводимо ряд лекцій з енергозбереження, щоб розповісти про механізми економії енергоресурсів та теплоресурсві, щоб зберегти кошти в гаманці і зменшити кількість викидів парникових газів”, – каже Аліна Брезіцька, координатор житлово-комунальних програм мережі “Опори”.
Серед основних і елементарних секретів енергоощадності координаторка називає використання енергоефективних ламп. Каже, якщо замінити всі лампи в квартирі на електроефективні, це зменшить плату за електрику втричі. Також експертка радить звертати увагу на клас енергоефективності при купівлі електротехніки. Радять пам’ятати і про найбільших “пожирачів” електроенергії – бойлери та котли, для економії рекомендують встановлювати двозонні лічильники і вмикати ці пристрої вночі.
Експерти дають поради щодо й теплоощадності. Кажуть, в першу чергу варто пам’ятати, що легше зігріти себе, ніж обігріти помешкання. У помешканні радять поставити рефлектори за батареї, щоб ті нагрівали кімнату, а не стіни, закривати двері в більш холодних кімнатах. Закликають використовувати можливість програм з утеплення власних будинків.
Окрім того, експерти наголошують, що клаптикове утеплення будинку є шкідливим – воно утворює різницю температур, що призводить до руйнування будівлі.