Журналісти розбиралися, звідки і куди возять ешелони лісу через Івано-Франківськ (ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

08 Чер, 2017 15:00

Журналісти розбиралися, звідки і куди возять ешелони лісу через Івано-Франківськ (ВІДЕО)

Чергову партію кругляка  помітили на залізничному вокзалі в Івано-Франківську.

Попри чинний мораторій на вивезення деревини, з України продовжують експортувати ліс ешелонами. Чергову партію кругляка цього разу помітили на залізничному вокзалі в Івано-Франківську. Журналісти програми “Подробиці” вирішили з’ясувати – звідки вантаж і куди його намагаються переправити.

Знімки з вагонами лісу – днями у Facebook виклала дружина міністра молоді та спорту Ірина Жданова. Підписала – “Кругляк. Івано-Франківськ. Вокзал”. Нині вагони з деревиною – досі тут. Франківці запевняють: тут як конвеєр – поїзди з деревиною проходять один за одним.

“Майже кожний день. Ще і більше є. Це і три ешелони, стоять постійно”, – говорить Михайло, житель Івано-Франківська.

Масово перевозити ліс через Івано-Франківськ почали з 2014-го – кажуть місцеві журналісти. Вони намагалися з’ясувати походження і пункт призначення вантажів, а також імена осіб, які цим опікуються. Давали десятки запитів – але відповідей так і не отримали.

“Ми зверталися як до управління лісового та мисливського господарства так і до місцевої дирекції залізничних перевезень. Взагалі було вказано у відповідях що запитувана інформація не відноситься до публічної що це є комерційна таємниця”, – говорить Микола Грабовецький, журналіст інтернет-видання, громадський активіст.

З журналістами працівники управління лісового господарства виявилися говіркішими. І запевняють – цьогоріч за кордон не вивезли жодного кубометра. А деревина – яка зараз на вокзалі – найімовірніше – білоруська.

“Але це вагони, як ми бачимо, які йдуть із позначкою Білорусь. І я стверджую, що деревини порід ялини, ялиці, а тепер вже і сосни – з 1 січня 2017 року в діловому вигляді з України не виїздило”, – говорить Роман Варварчук, заступник начальника Івано-Франківського управління лісового та мисливського господарства.

А от в управлінні залізничних перевезень відповіли інакше. Деревину возять обсягами – приблизно сто вагонів на день – і вся вона – з українських, а не білоруських лісів.

“Ліс йде із всієї України. Це не Франківській ліс так як деколи журналісти приходять – Франківськ вантажить ліс. Неправда. Є декілька станцій які вантажать. Це транзитний вантаж який йде на Румунію. – але це український? – Однозначно український”, – говорить Ярослав Лучко, начальник відділу Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень.

Товарний вагон вміщає близько вісімдесяти кубометрів деревини. А якщо через Прикарпаття їх проходить до сотні щодня, то в підсумку виходить, що в країні – де діє мораторій – за один лише місяць – за кордон ідуть сотні тисяч кубометрів лісу.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...