Зрив держзакупівель у МОЗ – це інерційне продовження корупційних схем, – Сич

Автор: Людмила Баран

03 Oct, 2014 13:13

Поділитись публікацією
Зрив держзакупівель у МОЗ – це інерційне продовження корупційних схем, – Сич

Віце-прем’єр Олександр Сич, перебуваючи в Івано-Франківську, прокоментував усунення від роботи міністра охорони здоров’я Олега Мусія та звільнення його заступника.

Читайте також: У 2024 році облрада планує надати шефської допомоги військовим частинам на 50 мільйонів гривень 

Як відомо, нещодавно керівники МОЗ отримали дисциплінарне покарання за  зрив проведення державних закупівель. 

“Рік закінчується, а державні закупівлі – а це стосується  тисяч людей – не завершені. У цьому питанні є ряд об’єктивних і суб’єктивних факторів”, – пояснив Олександр Сич на брифінгу 3 жовтня.

До об’єктивних він відніс девальвацію гривні та зменшення видатків на медицину через потреби оборони.  Суб’єктивною причиною Сич назвав “номенклатурну боротьбу”.

“Насправді, це є інерційним продовженням, думаю, тих корупційних схем, які існували в охороні здоров’я. І великою мірою це була номенклатурна боротьба контролю над можливими потоками. Ви можете уявити: два мільярди коштів виділяються на закупівлю ліків – це дуже  ласий шматок. При чому, до цього часу на четвертину коштів, все-таки, закупівлі проведені, договори укладені,  ліки будуть постачатися. Решту – ми були змушені в алярмовому порядку вживати заходів”, – розповів віце-прем’єр.

Зокрема, продовжили закупівлі попередніх років та вирішили використовувати медикаменти, термін реєстрації яких минув, але за терміном зберігання вони придатні. Також,за словами Сича, уряд звернувся за допомогою цими препаратами в ЮНІСЕФ, ВООЗ, ООН

Впродовж кількох місяців,як сказав Сич, у Кабміні велася робота з відповідальними особами за тендери, щоб вони пришвидшили процес закупівель. Однак вона не дала результатів, тому міністра  Мусія відстронили від обов’язків, а його заступника звільнили.

Віце-прем’єр зазначив, що затримка постачання медикаментами викликана тривалістю процедури закупівель. Спочатку відбувається збір даних про потреби  регіонів, потім підведення підсумків, потім вже тендерні закупівлі. В уряді дали  доручення, щоби збір пропозицій проводити до початку нового року, аби прискорити процес.

Відмовитися від тендерів не можна, тому що це – одна з вимог європейського законодавства при імплементації угоди з ЄС. Олександр Сич зауважив, що процедуру тендерів потрібно лібералізувати, але це питання до Верховної Ради.