​​В Індії бідні школярі платять за навчання пластиком

Автор: Костинюк Олександр

03 Чер, 2019 03:10

​​В Індії бідні школярі платять за навчання пластиком

В одному із сіл індійського штату Ассам працює школа, яка замість грошей за навчання бере на переробку пластик. До цього його спалювали для опалення приміщень, а діти працювали на каменоломнях.

Щотижня школярі віком 4-15 років вишиковуються перед школою з пакунками, наповненими пластиковими пляшками, упаковкою, соломинками для напоїв тощо. Вони мають принести щонайменше 25 пластикових виробів, щоб оплатити тиждень навчання, інформує “Територія”.

Школа називається Акшар, а заснували її місцеві мешканці Парміта Сарма і Мазін Мухтар. Курс навчання тут сфокусований на проблемах навколишнього середовища, але включає в себе і стандартні предмети — математику, англійську мову та інше.

Діти вивчають різні теми, спрямовані на розвиток навичок, необхідних для працевлаштування в старшому віці. Вони практикують усе: починаючи від встановлення сонячних батарей до столярства. Після занять школярі підпрацьовують у місцевому пункті переробки сміття чи навчають молодших дітей.

Більшість незаможних батьків до відкриття школи відправляли своїх дітей працювати в каменоломнях замість здобування освіти. Там вони отримували близько $2.5 на день.

Завдяки пристрасті до викладання та об’єднання спільноти засновники залучили до школи уже понад 100 учнів, хоча розпочинали із 20 у 2016 році. Пара планує побудувати 100 схожих шкіл у найближчі п’ять років.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry