“На Прикарпатті є запаси нафти, однак технології видобування – застарілі”, – фахівці (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

24 Жов, 2018 11:46

“На Прикарпатті є запаси нафти, однак технології видобування – застарілі”, – фахівці (ВІДЕО)

Розвиток видобутку власних нафти і газу зможуть суттєво здешевити енергоносії для українців. 120 мільйонів тонн – і це лише відомі запаси нафти в Україні. За оцінками геологів у країні мільярдні перспективи, але вони не розвідані і, найімовірніше, важкодоступні.

Наростити видобуток можна завдяки новим технологіям та іноземним інвестиціям.

Прикарпаття – одна з областей, де найбільше покладів. Так, у селі Битків Надвірнянського району нафту видобувають понад 150 років. Тут і нині працюють понад 100 журавлів (прилад для видобутку нафти) та більшості помп – понад 40 років.

У Карпатах запаси нафти є, однак проблема з видобуванням – бурять замало і часто використовують технології 80-тих років XX століття. Поклади залягають на 5-6 кілометрах. Буріння однієї розвідувальної свердловини коштує від п’яти до 20 мільйонів доларів, пише “Галка” з посиланням на сюжет “Факти ICTV“.

“Для буріння глибоких свердловин треба фахівців відповідних, треба мати необхідне бурове обладнання і мати хоча б дані по тих родовищах, тих старих свердловин, які бурилися раніше”, – розповідає завідувач кафедри буріння свердловин національного технічного університету нафти і газу Ярослав Фем’як.

За словами експертів, у розвідку вкладають мізерні кошти. Вичерпуються старі запаси, але не відкриваємо нових.

“Дуже малий обсяг пошуково-розвідувального буріння в Україні. Коефіцієнт – 0,1. Ми видобули умовно один мільйон тонн палива, а доростили 0,1 мільйон тонн умовного палива. Це катастрофічна ситуація і років через п’ять-десять ми це відчуємо”, – каже завідувач кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Сергій Куровець.

Чотири мільйони тонн нафти щороку – такий видобуток був у двотисячних роках. У 2018 року – приблизно один мільйон тонн, при тому що потреба майже дев’ять мільйонів тонн. Нафту в Україні видобувають кілька приватних компаній. Але 66% усього видобутку припадає на напівдержавну “Укрнафту”. Через фінансові труднощі компанія скоротила інвестиції.

“Аби бути ефективними компанія повинна вкладати близько 100 мільйонів доларів на рік. На жаль ми цього не робимо. Реальний рівень інвестицій на порядок нижчий”, – каже віце-президент “Укрнафти” Олег Гез.

Іноземним інвесторам зайнятися глибинною геологорозвідкою і видобутком непросто через корупцію. Та й переробляти нафту можна лише у єдиного монопольного підприємства. Вивозити сировину з країни також складно, тому галузь не розвивається.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...