“Пісню на “Х-Фактор” вивчили за добу перед шоу”, – керівниця чоловічого хору з Франківська (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

24 Жов, 2019 12:50

“Пісню на “Х-Фактор” вивчили за добу перед шоу”, – керівниця чоловічого хору з Франківська (ФОТО, ВІДЕО)

Аматорській хор “Каменяр” з Івано-Франківська взяв участь у популярному музичному шоу “Х-Фактор”. Чоловіки заспівали пісню “Там де ми є” гурту “Антитіла”. Зал аплодував стоячи, а “каменярі” отримали три “так” від суддів проєкту.

Читайте також: Міська рада дозволила ще одному селу стати частиною Франківської ОТГ

Разом з чоловіками на шоу поїхала керівниця і диригент хору Аліна Миндюк. “Галка” завітала на репетицію хору, дізналася у керівниці та учасників, яким буває буденне життя “каменярів”, як наважилися на конкурс, та чи завалюють їх тепер з пропозиціями на виступи.

– Розкажіть трішки про хор, про його щоденне “життя” та учасників.

– Раніше хор існував під назвою “Червона калина”, а минулого літа захистився під іншою назвою – “Каменяр”. Я є керівником хору з вересня минулого року. На репетиції збираємося у центральному народному домі три рази на тиждень.

Всі учасники працюють у дуже різних сферах: є і охоронці, і юристи, професор університету, і студенти музичного училища, які при можливості відвідують хор. Їх разом об’єднала любов до музики та хорового співу. На репетиції проходить десь десять чоловік, бо багато кому не входить через роботу. Є такий “костяк”, що ходять завжди.

– Як вдалося поєднати і далі поєднувати таких людей, які працюють у зовсім різних сферах?

“Хор існує близько шести років. Розпочинали з іншим керівником, він вже, на жаль відійшов, але можна сказати, що саме він нас «сколотив» як колектив. Висіло оголошення, та якось по чуть-чуть і зібралися. Багато хто прийшов з ансамблю «Червона калина», можу сказати, що ми більше маємо направлення у церковному співі. Оскільки, ми при народному домі і завоювали звання «народного колективу», то вже виконуємо і інші пісні. Церковний наш хор називається «Благо» і кожну неділю о п’ятій співаємо вечірню службу в катедрі», – розповідає учасник хору Роман Фігурка.

«Зійшлися ті люди, що люблять співати, от і все. Як кажуть у народі, ті кому слон на вухо не наступив, а ще трішки мають голос і все це поєднують», – посміхаючись каже Ярослав Киянюк.

– Як наважилися взяти участь у шоу “Х-Фактор”?

– Це така для нас можливість показати себе і подивитися на свою роботу зі сторони, оцінити наші реальні можливості. Участь в “Х-Факторі” дала нам поштовх для розвитку, стремління рухатися вперед. Для колективу це великий плюс.

Керівниця хору розповідає, що брала участь у кастингу в Івано-Франківську, як сольна виконавиця. Тоді її почали розпитувати чим вона займається, вона розповіла, що має хор. На кастингу зацікавилися хором.

“Попросили надіслати відео нашої репетиції. Я надіслала, і нас попередньо запросили на зйомки”.

– Чому обрали саме пісню “Там де ми є”?

– Ідея пісні була від кастинг-менеджера Сергія Кривко. Спочатку він запропонував нам російськомовну пісню, але ми від неї відмовилися. Тоді він запропонував нам пісню гурту «Антитіла» – сучасна пісні, дуже актуальна. Можна сказати, що даний твір вивчили за добу, а партії писали по телефону, бо ми були у Києві, а викладачка музичного училища Мар’яна Гусар, яка робила аранжування, була в Івано-Франківську. Вона нас дуже підтримувала і вболівала. Щось доводилося робити і самим – це нас не злякало, а показало колектив як єдине ціле, і що ми чогось варті.

– Поділіться враженнями від зйомок. Як вас прийняли на майданчику?

– Враження від кастингу дуже позитивні, всі привітні і журі були справедливі. Раніше хор не брав участі у подібних зйомках і заходах. Я вважаю, що як на перший раз, мужчини дуже достойно трималися і виглядали. Вони старалися,  зрозуміло, що вони не професіонали, і є над чим працювати, але участь для них – стимул.

Можу сказати, що мої мужчини підкорили абсолютно всіх на знімальному майданчику своєю простотою і щирістю. Всі їх так полюбили і тепло прийняли, що ми самі не сподівалися.

“Заспівали приспів і заспів, і вже на приспіві весь зал встав і почав аплодувати стоячи. Нам було дуже приємно. І Данилко відмітив, що, як для аматорського хору, ми дуже добре заспівали”, – ділиться враженнями Роман Фігурка.

На думку учасників хору, по-справжньому оцінити їх спів могли тільки Оля Полякова і Ніно Катамадзе, які розуміються на хоровому співі.

“Нам було цікаво поїхати і подивитися на сам процес, показати такий невеличкий чоловічий колектив, бо зазвичай на шоу приїжджають змішані хори. Зрозуміло, що їм не дуже цікаво, коли ми стоїмо і просто співаємо, а хочуть, аби то все були з прикрасами, кульбабами і фонтанами, і зіркою в лобі”.

Володимир Соболевський згадує, що Катамадзе дуже сподобався хор. Вона казала, що «дає їм 140 тисяч раз «так».

“Після цього ми сподівалися, що вона запросить нас у Грузію. Казала, що наш хор співзвучний з їх хорами і їй це дуже сподобалося. Але тоді потрібно вчити пісні на грузинський. Нас їхав підтримувати тогорічний півфіналіст Петро Гарасимів, він тоді співав грузинську пісну, чого б ми не змогли вивчити”, – каже чоловік.

– Виконуєте ще щось з естради?

– Ні, не виконуємо, бо співаємо більше народне. Тоді на шоу перший раз спробували співати естраду. Хоровому колективу важку співати естрадну пісні, бо має бути добре зазвучено. Мають бути екрани, буває, що ми не чуємо себе або фонограму, якщо говорити по виступ десь у місті.

Коли ми були у Києві, то під час саундчеку спочатку співали всі разом, а після – обирали сімох людей, у яких були петлички і вони нас зазвучували.

– Вже пройшло кілька днів від ефіру – чи побачила зміни у співаків, і взагалі який фідбек відчули від близьких?

– Помітила, що хор з більшим ентузіазмом почав співати. Щоправда, хотілось би щоб наші ряди ставали більшими – залучати нових учасників і молодь. Ми надіємося, що після даного випуску до нас прийдуть нові учасники, чекаємо з нетерпінням любителів і професіоналів.

Слідкуємо за коментарями, є як і хороші, так і не дуже, але як кажуть, всім не вгодиш. Ми розуміємо, що ми аматори і не могли виконати більш професійно. Я вважаю, що хор виступив досить достойно і на високому рівні, враховуючи музичні задатки кожного, і те що музичну освіту мають мало хто.

Учасник хору жартують, що всі вони пов’язані з музикою, бо кожен грає на жіночих нервах, а ще половина з них холостяки.

– Чи стали вас більше кликати на різноманітні виступи після шоу?

– Ще поки що нічого не було, бо відео тільки вийшло нещодавно. Думаю, що трішки згодом може буде більше запитів, а поки що так.

– Поїхати на конкурс, то потрібні доволі великі витрати. Чи отримуєте ви якусь допомогу з бюджету міста?

– Ми належимо до Народного дому, тому вони дають нам приміщення для репетицій, а ми вже відповідно виступаємо. Тож це єдине, що нам дають. Нещодавно виграли кошти на пошиття однакових сорочок-вишиванок для колективу, сподіваємося, що ближче до нового року у нас вже будуть свої сорочки. Звичайно би хотілось приодіти хор у якісь смокінги, як це зробити – не знаю, бо фінансово це тяжко. Можливо з’явитися спонсор, який нам з цим допоможе.

Хочу подякувати міському голові Руслану Марцінківу і народному депутату Оксані Савчук, директору Департаменту культури Надії Загурській, директорці Центрального народного дому Галині Бай. Вони допомогли нам з транспортом і фінансами, аби ми могли потрапити на кастинг. Якби не вони, то ми б і не змогли поїхати.

А ще дякую директору музичного училища Петру Гундеру за те, ще учні мають предмет “диригентська практика”, який дозволяє їм реалізуватися у багатьох аспектах. Дякую викладачці музичного училища Мар’яні Гусар за аранжування пісні “Там де ми є”.

В одному з наступних ефір “Х – Фактора” з “Каменярями” – музиканти обіцяють, що глядачі побачать ще один сюрприз від колективу.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • exciting 2
  • exciting
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry