«У такий час не хочеться нікуди їхати, а ділитися знаннями» – модель Ірина Самуляк відкриває школу та агенцію «U ARE MODEL» у Франківську (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

20 Sep, 2022 09:30

Поділитись публікацією
«У такий час не хочеться нікуди їхати, а ділитися знаннями» – модель Ірина Самуляк відкриває школу та агенцію «U ARE MODEL» у Франківську (ФОТО)

Модель з Франківська Ірина Самуляк має неабиякий модельний досвід. Вона працювала для українських брендів та дизайнерів, і не менше мандрувала по роботі світом – Ліван, Китай, Індія та інші країни. Знімалася у рекламних роликах (Nescafé, Volkswagen та готель Jai Mahal Palace) та співпрацювала з журналами у різних країнах (U magazine, Nun Magazine, Sayidaty Magazine, Haya, Vogue India).

А почалася її модельна карʼєра з конкурсів краси – переможниця та міс глядацьких симпатій Красуня Івано-Франківськ 2010; друга віцеміс Україна Всесвіт 2011.

У важкий для країни час Ірина вирішила залишитися в Україні та ділитися своїм досвідом з іншими дівчатами, які хочуть працювати та розвиватися у цій сфері. Тож відкриває модельну школу та агенцію «U ARE MODEL». 

«Галка» дізналася у дівчини про її роботу закордоном, чому обрала для відкриття модельної школи саме Франківськ, чи загалом зараз актуальна ця сфера, та чи просто українським моделям знайти роботу закордоном.

 

– Багато людей виїжджали закордон, коли почалася війна. Чому ви зараз в Україні, адже з вашим досвідом є багато перспектив у безпечніших місцях? 

– Коли тільки почалася війна, то перша моя думка була про рідних. Було багато пропозицій, багато знайомих писали з різних країн світу, пропонували допомогу. Навіть агентства писали, що можуть допомогти. Дівчата з різних країн питали, чи потрібна допомога мені та моїм батькам. У такий час не хочеться нікуди їхати, тому що ти сидиш й так на нервах, дивишся новини і переживаєш. Особисто я б не змогла зараз працювати закордоном, дивитися новини та переживати кожну хвилину, зідзвонюватися з батьками чи все добре. Я вирішила залишитися в Україні в цей час.

– І навіть на цьому фоні виникла ідея створення модельної школи «U ARE MODEL»?

– Ця ідея була у мене вже дуже давно. Ввесь час їздила по закордонах, приїжджала сюди буквально на 2-3 місяці, змінювала гардероб, вирішувала справи і їхала далі. Коли приїхала з Індії, почався «ковід», тоді я вже залишилася тут, почала працювати з українськими та франківськими брендами. Побачила, що у нас дуже багато красивих дівчат з модельною зовнішністю, але дуже мало з них працює в модельній сфері. Тож створюю і агентство, і модельну школу. 

Я була в Україні останні два роки і подумала – а може це саме час? А ще почалася війна, я зрозуміла, що не час відкладати щось на потім, адже ти не знаєш, що буде далі і як. Зараз у Франківську більш-менш спокійно, багато бізнесів переїхали сюди, тому актуально мати згуртовану модельну школу та агенцію, аби бренди могли тут до неї звертатися. 

– На вашу думку, чи доцільно зараз розвивати саме модельний бізнес? 

– Хтось може сказати, що це зараз не на часі. Чесно, я теж про це думала, але найперше думаю – це ж те, що я вмію робити і те, чим можу поділитись. Наприклад, дівчата-моделі можуть поїхати закордон і допомагати звідти своїм близьким. Я думаю, що це точно буде актуально тим дівчатам, котрі захочуть в цьому розвиватися. Тим більше, що моделінг – це не тільки ходіння по подіуму, а це й саморозвиток, впевненість, позування на камеру. 

  Для кого відкриваєте школу – для дітей чи дорослих?

– Для дітей та дорослих віком від 6 до 27 років по дві групи – з 6 до 13 років та з 14 до 27 років. Чому саме такий вік? З 6 років найкраще засвоюється інформація, формуються манери та характер, а з 14 років вже можна  працювати закордоном. 

– Розкажіть про свою модельну карʼєру, знаємо вона у вас доволі цікава – робота з українськими та закордонними брендами.

– Найбільше мені напевно запамʼятався Ліван, бо це була моя перша поїздка. Я думаю, що багато хто буде читати і не розуміти, але у Лівані є дуже багато дизайнерів, котрі шиють вечірні та весільні сукні. Ви напевно чули про Елі Сааб, Зухаїра Мурада, Жоржа Чакру.

Це все в цій маленькій країні. Це ті дизайнери, з якими у мене була змога та честь працювати. І це дуже приємно, бо ти одразу бачиш, як відтворюється колекція, ти перша людина, яка її бачить. Ти можеш брати участь у «фітінгах», на тобі можуть її шити, а потім вже цю колекцію виставляють на показах у Франції та інших країнах.

На початку своєї кар’єри я їздила у Київ, де брала участь в Ukrainian Fashion Week з нашими українськими дизайнерами. А зараз, коли повернулася у Франківськ, то знімалась для колекцій дизайнерів: CHERNIKOVA, Тетяною Гріг, а також з Іриною Харченко для бренду CIX та з іншими.

Більше все ж працювала закордоном – Ліван, Китай, Малайзія, Індія, Мілан, Південна Корея, Дубаї.

– Чому вирішили відкрити модельну школу саме в Івано-Франківську?

– По-перше, тому що я тут народилася. По-друге, все ж краще починати з того місця, яке ти знаєш. У мене є дизайнери, з якими я працювала, яким я можу запропонувати наші послуги, багато знайомих, які мають дітей, і думаю, що будуть зацікавлені в цьому. Краще починати з чогось маленького, а потім рости до великого. Якщо все буде добре, то можливо будуть філії в інших містах.

– У Франківську часто на слуху то одна модельна школа, то інша. Чим плануєте відрізнятися? 

– Наша родзинка у тому, що відкриває модельну школу та людина, яка в цьому працювала і працює не один рік. У мене понад 10 років модельного досвіду роботи різних країнах, яким хочеться поділитись.  Для мене модельне – це не тільки робота, а стиль життя. Кожна країна, як челендж, бо там всюди різний менталітет. В іншій країні та середовищі одразу стаєш самостійніший, організованіший, та змінюється світогляд, так хочеться це все зібрати до купки і комусь передати. 

– Часто можна почути від дівчат, що вони не відчувають себе привабливими. Модельна школа може допомогти це подолати?

– Я, до речі, не планувала бути моделлю. Я дуже багато дивилася конкурсів краси, але я не хотіла бути моделлю, просто дивилася. У нас в інституті був конкурс краси, я дуже боялася сцени, але вирішила, що потрібно свій страх переборювати. І так почалося. Думаю, що для дівчаток це буде актуально, адже багато хто боїться сцени, хтось боїться камери. Дуже багато дівчат бачать в собі якісь комплекси, але я хочу показати, що кожна дівчинка красива по своєму. Немає некрасивих, є просто неправильний ракурс. 

Модельна школа – це про саморозвиток. Якщо хтось хоче навчитися гарно ходити, вміти себе гарно подати, то їх також чекаємо. Одиниці стають моделями, а гарно виглядати, завжди почуватися на висоті й бути впевненими у собі хочуть майже всі. Основна ціль у відвідуванні модельної школи – розвинути творчі здібності, відчуття стилю та смаку, навчити володіти своїм тілом, стати впевненішим у собі.

З досвіду я бачу, буває, ти дивишся на дівчинку і думаєш – як вона потрапила в модельне? Але коли вона стає перед камерою, то ти просто в шоці, наскільки вона красиво виходить. Вона знає свої пози, знає свій ракурс, знає, як себе подати. У модельній сфері важливий не тільки вигляд, а й вміння себе подати. На кастинг приходять сотні, а обирають одиниці. Як ти себе підносиш, як ти себе позиціонуєш, так тебе і бачать. 

– Щоб потрапити у школу, яким параметрам потрібно відповідати?

 У модельну школу ми запрошуємо всіх дівчат та хлопців різних параметрів. Модельна школа – це шлях до вдосконалення, боротьби і долання своїх страхів. 

Якщо говоримо про модельну агенцію, то все ж існує база, що модель має мати зріст 170 см і параметри від таких до таких. Тому в агенцію буде проводитись відбір. 

– А чи важливе для моделі знання мов?

– Англійська мова дуже багато вирішує. У Лівані, наприклад, розмовляють французькою, англійською та арабською, якщо людина знає французьку, то їй буде там нормально. А якщо вона приїде в Китай з французькою, то зрозуміло, що її ніхто не буде розуміти. Дуже добре, коли ти знаєш англійську, тому що тобі зможуть пояснити, що від тебе хочуть на фотосесії. Якщо у тебе є базовий рівень мови, то її набагато легше вдосконалити закордоном.

– Все частіше на подіумах ми бачимо «+size» моделей. Чи думали ви працювати у цьому напрямку?

– Зараз модельний бізнес потрохи відходить від параметрів 90-60-90 і більше показує, що кожна дівчина є красива. Багато брендів у нових колекціях показують, що дівчата з різними параметрами можуть носити їхні речі. Це добре для брендів.

Іноземні агентства працюють з дівчатами різних параметрів, з альбіносами, з тими, хто чимось виділяється. Зараз бренди хочуть унікальності і вони її шукають. 

Хтось працює за стандартними параметрами, а хтось працює з  «плюс сайз», кожне закордонне модельне агенство має свої критерії.

Якщо будуть дівчата які будуть мати відповідні параметри та бажання працювати в модельній сфері, то звичайно ми будемо їх відправляти закордон.

– Скільки занять буде на тиждень і у якому форматі?

– Зараз в нас проводиться набір, будемо раді бачити нові обличчя, які хочуть спробувати себе в модельній сфері. 

В місяць буде вісім занять, у вівторок та пʼятницю. Це будуть офлайн заняття. Будуть дві групи по годині часу – це на початку. Якщо буде багато запитів, то ми будемо змінювати графік. Дві програми навчання індивідуально розроблені для кожної вікової категорії.

– Будете допомагати порадами, наприклад, з харчуванням та спортом? Якісь додаткові курси?

– Про харчування буде, це буде не про дієти, а саме про правильне харчування. Буде ораторське мистецтво, дефіле, стиль, позування, основи модельного бізнесу. Думаємо ще про хореографію. Основні уроки все ж будуть дефіле та позування, але будуть і інші напрямки. Наприклад акторська майстерність, коли я працювала в Індії, то там було багато TVC (ред. рекламні ролики), це коли ти маєш вміти не тільки позувати, але й показувати свої емоції. 

– На вашу думку, наскільки перспективна модельна сфера в Україні. Чи легко українкам/цям знайти роботу закордоном?

– Ця сфера для українок та українців дуже актуальна. Майже на всіх модельних контрактах де я була закордоном, я зустрічала не тільки дівчат, але і хлопців з України. У нас дуже красива нація. Думаю, що зараз це актуально. Зараз важко з роботою, а якщо ти маєш змогу виїхати закордон і заробити гроші на контракті для своєї сімʼї, то я думаю, що це буде актуально. В Україні є модельний бізнес, але він не дуже розвинутий.

Я працювала з багатьма модельними агентствами в різних країнах світу, з якими досі підтримую зв’язок. Якщо я буду відправляти дівчат закордон від «U ARE MODEL», то тільки до перевірених агентств, або тих з якими я особисто працювала.

Зазвичай я підписую контракти на два місяці, адже за цей час ти можеш зрозуміти, чи тобі подобається, чи тобі комфортно в агентстві та країні, чи тобі нормально по заробітку. Завжди легше продовжити контракт, ніж його розірвати. 

– В Україні триває війна, чи плануєте ви якось школою долучатися до допомоги? 

– Ми допомагаємо від самого початку війни, і будемо допомагати. 

«U ARE MODEL» у соціальних мережах: 

Instagram – https://www.instagram.com/u_are_model

Facebook – https://www.facebook.com/profile

Розмовляла: Тетяна Зелінська