Підбірка найкращих інтервʼю “Галки” за 2022 рік (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

03 Jan, 2023 21:01

Поділитись публікацією
Підбірка найкращих інтервʼю “Галки” за 2022 рік (ФОТО)

Кожного року “Галка” тішить своїх читачів розмовами з цікавими людьми Прикарпаття та України. І 2022 не став виключенням. Наші журналісти записали для вас інтервʼю з чиновниками, волонтерами, представниками шоубізу, медиками, переселенцями та військовими.

У цій статті ми вирішили нагадати вам про наші матеріали, а якщо ви раптом якісь з них пропустили — то саме час прочитати. 

Першим у 2022 році стало інтервʼю з відомим у Франківську та Україні шоуменом, гумористом, сценаристом та вчитель історії Місько Батяр. Його дотепні відео на соціальні теми набирають тисячі та навіть мільйони переглядів.

Для читачів “Галки” франківець розповів:

  • чому систематично записує звернення до очільника міста щодо проблем Франківська та чи є результат;
  • чи планує йти на посаду міського голови;
  • чому закликав блогерів показати соціальну значущість;
  • заради чого поліз у калабаню та як розплатився за неправильно припарковане авто.

Михайло Мельникович, Місько Батяр, Івано-Франківськ

22 лютого, за лічені дні до повномасштабного вторгнення, ми записали та опублікували розмову з командиром бригади територіальної оборони області Юрій Копадзе. Тоді багато українців вірили, що великої війни з росією не буде, але вже з січна у кожній обалсті формувалися бригади тероборони.

Юрій Копадзе розповів, для яких завдань створена територіальна оборона, наскільки прикарпатські батальйони вже укомплектовані та чи готові місця їхньої дислокації.

Розмову з дитячою лікаркою Вікторією Кліщ ми записали ще до війни, та оскільки тема дитячого здоров’я завжди є актуальною, ми опублікували матеріал з невеличкими уточненнями про роботу медиків і піклування про здоров’я діток під час воєнного стану.

Для наших читачів лікарка розповіла:

  • чому подобається працювати з малюками та як батьки можуть допомогти зробити огляд дитини вдалим;
  • про коронавірус, лікування антибіотиками та потребу у вакцинації;
  • про ефективність консультацій онлайн, які під час війни часто проводять безкоштовно;
  • як вберегти діток від хвороб в умовах війни та обрати педіатра.

 

Христина з позивним “Кудрява” – старша лейтенантка Національної гвардії України з Івано-Франківська. З початку повномасштабної війни виконує військовий обов’язок на Луганщині та співпрацює з волонтерами.

До 24 лютого стала першою жінкою, яка одразу після випускного з академії потрапила на бойову посаду у бригаду швидкого реагування Нацгвардії Україні військової частини 3018, була заступницею командира мінометної батареї по роботі з особовим складом.

Захисниця розповіла:

  • що зараз найбільше потрібно воїнам;
  • як вірші Юрка Іздрика допомагають впоратися з болем через втрату побратимів;
  • що думає про безтурботність деяких людей у тилу;
  • чи є гендерна нерівність на передовій та чи варто всіх чоловіків забирати на фронт.

 

Неподалік міського озера в Івано-Франківську відкрилася кав’ярня з Херсона «Prostir. Coffee», де вас зустрічають привітні баристи та самі власники, мінімалістичний інтерʼєр, а ще незвичне меню з напоями із “херсонської кави”. «Prostir. Coffee» полюбився не тільки франківцям, а став місцем зустрічі для переселенців, де вони можуть поділитися своїми історіями. 

Її співзасновники — подружжя Костя та Поліна, розповіли «Галці» про те, як працювали та розвивалися у рідному місті, як війна вплинула на їхній бізнес, про створення “домашнього простору” у Франківську та особливе шампанське на полиці.

Прикарпатець Роман «Кіборг» Сивків захищає Україну на одному із найгарячіших напрямків фронту у складі однієї із десантних бригад. У 2014 він пішов добровольцем в АТО, де відвоював понад три роки. Після чого повернувся у рідне село на Городенківщині, де заснував успішний бізнес – вирощував плодові дерева та кущі.  У перший день повномасштабного вторгнення Сивків повернувся на фронт, щоб зупинити російську навалу. Відеоролики, які Роман знімає на фронті, користуються чималою популярністю у соцмережах. Адже прикарпатець їдко та влучно висміює росіян. Одного разу воїн навіть засвітився на одній із пропагандистських телепередач агресора.

«Галці» Роман розповів, чим відрізняється війна 2014 від війни 2022, як  місцеві ставляться до Збройних сил України, про мотивацію наших воїнів та важливість народної підтримки.

Наталя Волкова народилася та виросла в Маріуполі. Її чоловік Андрій з перших днів війни росії проти України пішов захищати Батьківщину. Вісімдесят два дні він разом із побратимами героїчно обороняв Маріуполь та «Азовсталь», потрапив у полон.

Ми поспілкувалися з Наталею про її рідне місто, чи вдається отримувати звістки від чоловіка, про полонених цивільних з «Азовсталі», про те як її прийняв Івано-Франківськ та чому розмовляти українською – це дотримуватися державних законів. 

До слова, Андрія звільнили з полону під час одного з обмінів і ці новорічні свята він зустрів разом з дружиною. 

Прикарпатка Надія Іванчук з командою волонтерів у Лондоні від початку війни допомагає українським переселенцям та захисникам. 

Для читачів “Галки” дівчина, яка родом з села Жукотин на Коломийщині, розповіла:

  • як англійці сортували гумдопомогу для українців та просили співати “Стефанію”,
  • про ярмарок Dobro fest, де українці об’єднуються та збирають гроші для потреб ЗСУ. 

ROXOLANA – молода українська співачка Роксолана Сирота, авторка пісень, учасниця талант-шоу «Голос країни-9» та цьогорічного національного відбору на Євробачення. Днями стартував її благодійний тур Україною “Тримайся”, де вона разом з іншими артистами збиратиме кошти для ЗСУ.

“Галка” поспілкувалася зі співачкою у день виступу в Івано-Франківську. Ми розпитали Роксолану про її творчість під час війни та виступи для військових. Дізналися, як вона прихистила вдома переселенців, чому у турі збирають гроші саме на ЗСУ та чи змінили події сьогодення український шоубіз.

Для тих, кого доля занесла в Яремче, існує почесний обов’язок – задертися на гору Маковиця. Звідти відкриваються краєвиди на всі боки світу, видно Петрос та Говерлу; там тебе навіть у спеку продуває гірськими вітрами; на верхів’ї натикаєшся на отари овець, а потім дізнаєшся, що тут справжня робоча полонина: маржину випасають, доють, готують з молока сири, потім вудять їх на живому вогні, тут ці сири і продають. А ще на полонині читають невелички лекції про традиційний гуцульський промисел – сироварство, виготовлення бринзи.

Зберегти столітні традиції краю спромігся Роман Галемчук, котрий колись був моряком, обійшов увесь світ, але нарешті пришвартувався у рідній гавані – в Яремче продовжив традиції свої “незабутих предків”.

Операційна медсестра франківської дитячої лікарні Оксана Любінець вирішила стати бойовим медиком у перші дні повномасштабної війни. Її чоловік теж військовослужбовець. Вдома з бабусею та дідусем на них чекають двоє діток. 

Для читачів “Галки” прикарпатка розповіла, чому наважилася на такий крок, чому отримала позивний Мурашка та як береже “своїх хлопців” з обов’язковою усмішкою.

У 2022 році начальником Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства став Сергій Кокоць.

В інтерв’ю головний лісівник Прикарпаття розповів про завдання на найближчий рік та зміни, які очікують лісову галузь області. Також Сергій Кокоць поділився думкою про мораторій на експорт лісу та зазначив, скільки прикарпатських лісівників зараз боронять Україну від окупантів.

Тисячі жителів Прикарпаття у Збройних сил України захищають нашу країну — хтось пішов добровольцем, а когось мобілізували. 

“Галка” поспілкувалася з начальником відділу мобілізаційної підготовки Івано-Франківського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковником Романом Боднарем. Розпитали його про перебіг мобілізації в області, як простим людям допомагати армії, про жінок у війську та яких спеціалістів зараз не вистачає в ЗСУ.

Сергій Глотов – адвокат, викладач у Харківській юридичній академії та Вільнюському державному університеті, старший науковий співробітник Інституту інтелектуальної власності Академії правових наук. Він – один із трьох адвокатів, які відстояли право на поширення книги Вахтанга Кіпіані “Справа Стуса”. 

Сергій Глотов в інтерв’ю “Галці” розповів, як проходили судові засідання, скільки разів на них з’явився Медведчук та який тиск чинили на адвокатів. Також адвокат поділився деякими маловідомими подробицями із життя скандального проросійського політика.

У 2022 році ми запустили власний відеоподкаст “Франківські теревені”. Першим гостем став Андріан Волгін – доброволець АТО, воював у складі батальйону “Донбас”, був поранений та провів у полоні 46 днів, а зараз знову служить у лавах Збройних Сил. 

Як ексдепутат Івано-Франківської міської ради Волгін відомий в першу чергу своєї категоричною позицією щодо забудови міського озера. На знак протесту він навіть прикував себе кайданками в кабінеті міського голови. 

андріан волгін

Богдан Логвиненко – український письменник, журналіст, телеведучий і громадський діяч. З 2016 року він організовує команду для роботи над проєктом Ukraїner. Це – спільнота та організація, що з досліджує Україну та український контекст, розповідає історії самим українцям, а також транслює їх у світ, перекладаючи іноземними мовами.

В інтерв’ю “Галці” Богдан Логвиненко розповів, які регіони України Ukraїner зараз найбільше тримає у фокусі, як проєкт протидіє російській пропаганді за кордоном, та чим “Юкрейнеру” цікаве Прикарпаття.

Заснована подружжям Анушкевичусів франківська фірма “Рітас” – ровесниця Незалежності. Крім господарської діяльності підприємство за ініціативою власників перейнялося і благодійністю. Згодом чоловік пішов у політику, двічі обирався міським головою Івано-Франківська, а всі як підприємницькі, так і меценатські клопоти лягли на плечі пані Ліди. Втім, останніми роками волонтерка стала для неї основним заняттям.   

“Галка” поспілкувалася з Лідією Ярославівною в рамках ютуб-проєкту “Франківські теревені” і не тільки про волонтерство.  

Лідія Анушкевичус

24-річний Руслан Болотинюк з позивним “Лайт” – кулеметник окремого підрозділу 72 ОМБр. Він у перші дні повномасштабного вторгнення пішов до ТРО Івано-Франківська, але оскільки вільних місць вже не було, хлопець вирішив не сидіти склавши руки та приєднався до іншого підрозділу.

Боєць розповів про перші дні війни проти рф, де здобував військові навички, чому кулеметники для окупантів це ціль №1 та чи відчувають військові, що люди забувають про війну.

Уродженець Донеччини політолог Олег Саакян – частий гость різноманітних ефірів. Завжди усміхнений, компетентний та багатослівний він вміє гарно відповідати на поставлені питання, коментуючи події та малюючи тренди. 

Як співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” зараз Олег проводить численні зустрічі у регіонах України. Під час однієї з таких в рамках проєкту “Франківські теревені” ми з ним поспілкувалися.

Олег Саакян

Роман Труба до війни – громадський активіст, заступник керівника секретаріату Івано-Франківської міської ради, координатор проєкту “Молодь та влада”. Фактично з першого дня масштабного вторгнення росії – діловод логістики у 102 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини, позивний “Оса”, служить на Запорізькому напрямку

Для читачів “Галки” мобілізований чиновник розповів:

  • як у перший день повномасштабної війни пішов у військкомат, а поруч батьківського дому їздила техніка окупантів,
  • навіщо показувати росіянам відео з протестів у Ірані,
  • від чого втомився і про бажання з’їсти маминого борщу.

труба

Після початку повномасштабного вторгнення близько 9 мільйонів українців змушені були покинути свої домівки і шукати прихистку за кордоном. Багато з них зараз проживають у Великобританії, уряд і народ якої активно підтримують Україну. Попри те, що люди зараз за тисячі кілометрів від рідної землі, вони, як ніколи, об‘єднані і намагаються всіма силами допомагати Україні. 

Один з них Нікіта Будник – 22-річний студент, журналіст, волонтер допомоги українцям в Шотландії. Перебуває у цій частині королівства вже понад шість місяців, приїхав по програмі Homes for Ukraine Government Sponsorship. Пише матеріали про біженців та їх долю в Шотландії та інших частинах світу. Також він є організатором політичних протестів в Единбурзі на підтримку України. У розмові з “Галкою” хлопець розповів, з чого починалися його акції, реакцію місцевих жителів, про “хороших” росіян та ефективність вуличних протестів.

Озброєні тільки молитвою капелани піднімають дух захисників під обстрілами, а також організовано волонтерять у тилу.

Друг “Байко” з Коломиї, у 2014 році був капеланом у лавах “Правого сектору” в капеланський підрозділ Добровольчого українського корпусу. Зараз є одним із співзасновників громадської організації “Військові капелани” та відповідальний за зв’язки з громадськістю.

Для читачів “Галки” він розповів:
  • як священнослужителі та помічники з ГО “Військові капелани” волонтерять, 
  • чому для капеланства не важливо, з якої ти конфесії,
  • як молитва та бесіда рятує життя на передовій навіть телефоном,
  • та чи можна українцям ненавидіти окупантів з точки зору душпастиря. 

Уродженець Кіровоградщини Сергій Лиховида давно сприймається іванофранківцями своїм. Адже саме в нашому місці він прожив більшу частину свого життя, закінчив навчання і розпочав кар’єру шоумена. 

Кілька років тому Сергій, несподівано для себе, став ведучим ранкового шоу на ICTV “Ранок у великому місті”. На жаль, з початком активної фази війни шоу закрили. Але вже у квітні Лиховида запустив YouTube-канал “Розмова”, який вже за кілька місяців набрав десятки тисяч переглядів.

“Франківські теревені” поспілкувалися з Сергієм про його кар’єру, “Розмову” і, само собою, Марцінківа.

Сергій Лиховида

Прикарпатець Сергій Лазановський стрімко злетів на вершини визнання, коли виграв конкурс “Голос країни”. Однак по-справжньому насолодитися плодами слави не встиг – почалася війна. Втім, співак не пропав, як дехто з його зіркових тренерів, а навпаки – продовжує своєю творчістю піднімати дух українцям. Як новими піснями, які отримують мільйонні перегляди, так і співами на “Стометрівці” – центральній пішохідній вулиці Івано-Франківська.

Лазановський

Що і хто є візитівкою нашого міста?  Варіантів не так і багато: Urban Space, Промприлад, драмтеатр, Марцінків, який вважає, що гей не може бути патріотом і… “Франківськ, який треба берегти”! “Галка” в рамках нашого відеоподкасту “Франківські теревені” поспілкувалася з авторкою цього проєкта, активісткою і волонтеркою Марічкою Козакевич.

До Дня офтальмолога, який в Україні святкують 11 листопада, “Галка” поспілкувалася з молодим, але досвідченим лікарем-хірургом відділення мікрохірургії ока Івано-Франківської обласної клінічноїлікарні Сергієм Вершиніним, який знає чимало про зір та спеціалізується на лікуванні катаракти та хворіб сітківки.

Сергій належить до когорти тих спеціалістів, які відрізняються свіжим поглядом на медицину, сучасним підходом до пацієнтів та постійним розвитком у своїй галузі. За його плечима, окрім навчання в медуніверситеті, численні стажування у найкращих клініках Англії, Словенії, Австрії та великий практичний досвід.

Фермерське господарство «Агроекотехнології», мабуть, унікальне для Прикарпаття підприємство. Адже саме тут, в Олешанській громаді, виробляють екологічно чисті та корисні смаколики з сушених овочів та фруктів. Також серед інших його вирізняє те, що воно з моменту створення працює в екстремальних умовах.

“Галка” поцікавилася у керівниці бізнесу Наталії Романенко – звідки взялася ідея справи, як вдалося втілити її вжиття та як вдається виживати у складних умовах сьогодення.

Іванофранківець Роман Турій за фахом політолог. Але все своє професійне життя працював журналістом, причому телевізійником. Останні вісім років він – головний редактор galka.if.ua.

За цей час сайт розрісся до співдружності різноманітних платформ. І ми нескромно, але згідно об’єктивних даних кажемо, що це – найпопулярніша медійна співдружність Івано-Франківщини. Що накладає особливу відповідальність, особливо під час війни. 

Уже декілька років в Україні працює аналог відомого кожному американського ФБР – Державне бюро розслідувань. Втім, багато хто не має уяви, чим займається цей правоохоронний орган, який вже встиг ефективно проявити себе.

Тож “Галка” поспілкувалася з керівником львівського територіального управління ДБР Русланом Ляшком, чия юрисдикція поширюється і на Івано-Франківську область. Правоохоронець розповів, навіщо потрібне ДБР, чим воно займається під час війни та про резонансні справи на території Прикарпаття.