Врятовані від людей. Як живуть тварини у Карпатському національному природному парку (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

30 Nov, 2020 14:08

Поділитись публікацією
Врятовані від людей. Як живуть тварини у Карпатському національному природному парку (ФОТО)

Багато жителів у вольєрному господарстві Карпатського національного природного парку потрапили сюди саме через людей. З дитинства їх годували власники, використовували для фотосесій, вони не бачили волі і не змогли б вижити в дикій природі, тому тепер реабілітовані живуть тут.

На спеціальній території на околиці Яремче мешкають птахи, кабани, олені, кролики та навіть морські свинки. Кожен має достатньо вільного простору, навіть у найменших пухнастих жителів Карпатського національного природного парку  у вольєрному господарстві є свій будиночок. Також тут є контактний зоопарк із козами й баранами, до яких діти чи дорослі можуть зайти, погладити і погодувати. Спостерігати за іншими тваринами можна з-за паркана, проте годувати спеціальним кормом тут можна майже усіх  тваринок.

“Вольєрне господарство – це один із об’єктів Карпатського національного природного парку, на даний момент воно має площу в 5,3 гектари. Засноване воно 1992 році і в основному воно було створено під розвиток популяції диких кабанів, а також оленів. Крім того в нас є експозиції з птахами, кроликами та іншими маленькими тваринами. В нас є більше 10 оленів, та більше 20 кабанів, також понад 20 вольєрів з птахами”, – розповідає інженер відділу рекреації Карпатського національного природного парку Андрій Том’юк.

Є експозиції птахів, там представлені різноманітні види фазанів, також є хижі птахи, екзотичні павичі. Кролики, косулі. Кількість тварин збільшується, особливо велика популяція оленів.

-Тут є реабілітаційний центр, як тварини до вас потрапляють та як їх лікують?

-Зазвичай тварини потрапляють до нас від небайдужих мешканців міста. В нас є на реабілітації орел могильник та канюк звичайний, їх сюди принесли жителі, які побачили цих птахів в лісі, вони просто стрибали по землі і не могли літати.

-Чи відпускаєте після реабілітації тварин на волю?

-На жаль не з усіма тваринами так можна. Є тварина, яка втекла від “псевдо-бізнесменів” з Яремче, птахам такі люди підрізають крила, аби вони не відлітали далеко. Цей птах в нас вже п’ять років. Якщо говорити про могильника, то він був приручений від народження. Це тварина, яку використовували для фотографування, він не є характерний для Карпат, він в нас не проживає. Відповідно після того як його використовували для фотографій він втік і його знайшли у лісі, там він скакав, бо не міг літати, він не міг собі сам здобути там їжу, тому скоріш за все там би й загинув. Цей птах не пристосований до умов лісу, бо від народження був ручним і жив в умовах клітки. Тепер він житиме у нас весь час. Тут він харчується м’ясом. Ми не можемо його випустити, бо ж він звик до того, що його люди годують, і втратив здатність до полювання. Інших птахів, якщо це дикий птах, який пройшов реабілітацію, то можемо його відпускати.  В нас був  випадок з дикими котами. В Карпатах є дикі коти, двох малесеньких котів, які напевно відбились від своєї матері знайшли місцеві жителі, принесли. Ми їх трохи виходили і згодом відпустили в дику природу.

 

Теги: