Автору гімну Івано-Франківська відкрили анотаційну дошку (ФОТО)

Автор: Турій Роман

19 Жов, 2014 10:20

Автору гімну Івано-Франківська відкрили анотаційну дошку (ФОТО)

У суботу, 18 жовтня в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку відомому місцевому поету та дисиденту Ярославу Дорошенку.

Читайте також: Автопарк Івано-Франківськміськсвітла поповнився новою технікою (ФОТО)

Ярослав Дорошенко був членом Спілки журналістів, видав чимало збірок віршів, довго очолював обласну Спілку письменників. Саме на його слова написана пісня “Мій Івано-Франківськ”, яку вважають музичним атрибутом Станиславова. За час роботи Дорошенка, згадав на відкритті таблиці нинішній очільник письменників Прикарпаття Євген Баран, спілка зросла більш ніж удвічі. Для братів по перу – “вибивав квартири”, сприяв у виданні книжок, писав передмови, рецензії, редагував рукописи. І не боявся давати дорогу молодим.

Хоча перед цим був набагато складніший час. У 1950 році Дорошенка радянська влада засудила на 25 років із позбавленням громадянських прав на 5 років та конфіскацією усього майна. Йому інкримінували написання і поширення антирадянських віршів, участь у ОУН. Покарання відбував на Воркуті, працював на відомій шахті №29, де 1 серпня 1953 року вибухнув вогонь повстання. Самопожертва Дорошенка заради нації, зазначив під час презентації таблиці народний депутат України Руслан Марцінків, нині є хорошим прикладом для українців та іванофранківців зокрема.

Після відходу Ярослава Дорошенка у кращий світ у 2007 році, місто започаткувало літературну премію його імені, нагадав на святі заступник міського голови Михайло Верес. Натомість голова комісії з питань освіти у міській раді Оксана Савчук підтвердила відомі слова – “поет живе доти, доки читають його вірші”. За активну популяризацію постаті Дорошенка Оксана Савчук подякувала його дружині – Ганні Дорошенко.

Таблицю в рамках реалізації програми “Івано-Франківськ – місто героїв”, встановили поблизу будинку, в якому проживав Ярослав Дорошенко, на вулиці Сніжній. Його дружина, Ганна, згадує – доля пана Ярослава кілька разів розпоряджалася  проживати саме на цій вулиці, хоча й в різних будинках. Тож нинішня подіє має символічне і важливе для родини значення.

Загалом анотаційна дошка Ярославу Дорошенку вже 15 в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”. Її ініціатором, як відомо, є народний депутат України Руслан Марцінків.

Традиційно на дошці зазначений спеціальний код, котрий за допомогою сканера мобільних пристроїв скерує зацікавлених у постаті Дорошенка на спеціальний сайт програми geroi.if.ua

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!